واکسن -عوارض ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۷۵ بازدید

سلام علیکم. گرچه لحن سوال کننده در مورد واکسن چندان مناسب نبود، اما جسارتا پاسخ شما هم قانع کننده نیست. چرا که طبق اطلاعاتی که سازمان بهداشت جهانی و همچنین ستاد ملی کرونا ارائه داده اند اولا فرد واکسن زده و واکسن نزده هر دو به یک اندازه ناقل بیماری هستند، و البته بنده اضافه میکنم واکسن زده ها بدلیل احساس ایمنی در برابر کرونا، کمتر رعایت شیوه نامه ها را مینمایند و لذا بیشتر ناقل هستند. همین موضوع باعث شده واکسن دیگر یک امر اجتماعی و حق الناس نبوده و یک امر کاملا شخصی و اختیاری باشد. بعبارت دیگر واکسن یک حق کاملا اختیاری است نه یک تکلیف.از طرفی شیوه ی برخورد مسئولان بهداشت و درمان کشور در اجباری کردن و سختگیری بر مردم ،خلاف شرع و قانون اساسی و همچنین مغایر با کرامت انسانی است.از طرفی بدلیل جهش های متوالی ویروس، سیستم بهداشت جهانی نتوانسته ضمانت دهد در صورت واکسیناسیون ، ریشه بیماری کنده شود.از طرفی مسئولان از نظر علمی توان اقناع متخصصان مخالف خود را ندارند. لذا از لحن نامناسب سوال کننده که بگذریم، پاسخ شما ناکافی و نادرست است.

مباحث فنی را به متخصص فن واگذار کنیم،فعلاٌ راهی که برای کنترل بیماری ومرگ ومیر وبستری وجود دارد که قابل عمل برای عموم باشد همین واکسیناسیون است ،ممکن کسی بلد باشد وگیاه طبی بخورد وایمنی رابالا ببرد ولی راه همگانی نیست .واکسن زدن نوزادان را کسی گیر نمی دهد،این بحث ها مخلوط با سیاست است ،عقلا درموارد اختلاف نظر قول مشهور را عمل می کنند همه متخصصان بیماری های عفونی تنفسی درجهان نظر شان بر تزریق واکسن است ولی یک بازیگر درفضای مجازی می گویدواکسن خوب نیست قول او حجت می شود.مردم ازدولت می خواهند که بیماری را کنترل کند دولت چه جوابی به 80ملیون آدم بدهدبگوید نمی دانم یا واکسن عوارض دارد ،شما راه بهتر علمی نشان دهید،افراد آزادنددرزدن یا نزدن واکسن ،ولی دولت باید پاسخ همه را بدهد،داروها هم عوارض دارند امروز مردم گرفتارند بیماری های گوناگون دارند نمی شود گفت دارو عوارض دارد .شما خودتان را جای وزیر بهداشت بگذارید چکار کند ؟تجربه بشری درمورد بیماری درحال افزایش است اگر نوعی از واکسن درمقابل سویه ای جوابگو نبود تغییر می دهند یا دوز مکمل می زنند حرف اصلی همان است که باید جواب ملت رادادنمی شود گفت بروید درخانه قرنطینه شوید چی بخورند؟ ازکجا بیاورند؟باید ضرر حداقلی را گرفت واکسن نزنی روزی 500نفر می میرند واکسن بزنی احتمال درگیری یابستری یا فوت یک نفر وجوددارد.اگر اینطور باشدکه هرکس راه خودرا برود پس حکومت ورهبر برای چی هست ،اگرفردا مشکلی پیش آمد هرکس بگوید من اختیار خودرا دارم نمی روم جنگ دولت برود بجنگد ،درحالی که حکومت دستور بسج عمومی می دهد ومی تواند درصورت نیاز مال مردم راهم بردارد وخرج جنگ کند،مصالح عمومی را باید درنظر گرفت ،مصالح ملت بهم گره خورده است مقررات کشور باید رعایت شود به مصلحت همه است .واکسن زده ممکن است بیمار شود وممکن است ناقل باشد نه اینکه حتمی باشد دقت کنید درمقدمات ونتائج که بیان کردیداگر قاضی شوید زودحکم می کنید.

نظرات

میهمان
نمیدونم جواب از طرف موسسه بود یا شخصی کامنت گذاشته اما در هرصورت پاسخ در بعضی قسمتها متکی به اطلاعات مشکوک است و لازم است اول اثبات شود اون داده درست و موثقه بعد از صغرای بحث نتیجه گیری کنیم.
پرسمان
سلام علیکم، ضمن احترام به دیدگاه و نظر شما خواننده گرامی، همانگونه که در مقاله بالا ذکر شده، به بحث فنی واکسن ورود نشده است.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید