واکسن آری یاخیر ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۵۲ بازدید

با عرض سلام.
بنده دچار بیماری غلظت خون هستم و بسیار احتمال میدم که واکسن برام ضرر داشته باشه.
با توجه به اینکه امکان اجباری شدن واکسن هست ، جایز هست که با استفاده از یکی از آشنایان بدون اینکه واکسن بزنم کارت واکسن بگیرم؟

این کار از نظر قانونی تخلف محسوب می شود و جایز نیست و وزارت بهداشت حتما برای افرادی که از نظر پزشکی از زدن واکسن معذور هستند راهکاری ارائه داده است که باید بر آن اساس افراد معذور عمل نمایند.
با توجه به اینکه زدن واکسن نقش زیادی در جلوگیری از شیوع و کنترل این بیماری دارد، اگر مقابله با آن متوقف بر زدن واکسن باشد، ممکن است برای حفظ سلامت مردم و چنین ضرورتی واکسن مورد اجبار قرار بگیرد. پایگاه فقه و احکام رهبری پاسخ استفتائی از معظم له را درباره «واکسیناسیون عمومی» منتشر کرد. متن پرسش و پاسخ به این شرح است: واکسیناسیون عمومی، سؤال: اگر طبق مقررات زدن واکسن الزامی شود، تکلیف چیست؟ پاسخ: اگر حکومت اسلامی با ملاحظه مصالح عمومی کشور مقرراتی را اعلام کند، همه باید عمل کنند.(tasnimnews.com/fa/news/1400/06/09/2563116)
مساله شیوع بیماری ها و تاثیرات آن بر زندگی اجتماعی در جامعه و شهرهای بزرگ بیشتر و در روستاها کمتر ، علم و دانسته بشری را به این سمت سوق داده تا راهی بیابید تا مانع شیوع بیماری و از همه مهمتر ریشه کن نمودن آن باشد و در اولین تجربه علمی پزشکی بشری، واکسن بیماری آبله گاوی تهیه شد. درادامه این تحقیقات، واکسن وبا، سیاه زخم و فلج اطفال و سل و . . . به ان اضافه کنید.
حال شما بفرمائید در جامعه ای که در شهریور ماه سال 1400 روزانه بالای پانصد نفر در اثر بیماری که ناشناخته است و هر فصل یا دوفصل به گونه ای نمایان می گردد(به هر دلیلی و یا علتی )بمیرند، در هر صورت آن چیزی که می میرد انسان است، ارزش دارد ، جایگاه دارد، شان دارد و خانواده هایی داغدار شوند، غم و مصیبت کمی است! حال چه باید کرد؟ طب سنتی یا هر آن چه می خواهید اسم آن را بگویید، در کنار پزشکی نوین، دست به دست هم در حال درمان می باشند، و از سویی دیگر به هر حال عقل حکم میکند که باید احتیاط کرد و در این میان از یافته های دانشمندان و متخصصان استفاده کرد و البته به امر و تشخیص ولی امر امت اسلامی، یافته های دانشمندان اسلامی ایرانی قابل اطمنیان بخش تر و نباید از علم و اندیشه سایر اندیشمندان غفلت کرد. در میان اساتید مطرح طب سنتی و اسلامی، همه زدن هر نوع واکسن را منع نکردند و توصیه هایی را به افراد در این زمینه داشته اند.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید