واکسن آری یاخیر ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۸۸ بازدید

سلا، در اسلام اجبار معنایی ندارد، هر کس اختیار تن و بدن خود را دارد، ما طب سنتی و طب اسلامی داریم و الحمدلله هر بیماری که داشتیم و اطرافیانمون دلشتن با این طب درمان شدن جون با چشم خودمان دیده ایم، ما حیوان نیستیم که نیاز به چوبان داشته باشیم که بخواهد با چوب و شلنگ ما را براند

تند رفته ایدشیلنگی درکارنیست ،ما درجامعه واجتماع زندگی می کنیم سلامتی دراین شرائط بهم پیوسته است ،بیماری تنفسی است وبا یک نفس آلوده دیگران را درگیر می کند اگر هرکسی سر یک کوه برود وجدا زندگی کنید می شود حرف شمارا بزند ولی وقتی مردم صبح تا شب باهم تعامل دارند درکوچه وبازار ومدرسه ومسجد وهیئت نمی شود این حرف را زد مقررات جامعه باید رعایت شود ،آیا سر چهارراه یک پلیس همه را نگه نمی دارد؟ آیا می شود هرکس بی اعتنا برود وبگوید من ازکسی دستور نمی گیرم وسبب تصادف بشود بدلیل اینکه من آزادم ،شما آزادی ولی آزادی درمحدوده مقررات ،والا دیگران هم می توانند بگویند من آزادم وسر چهاراه نمی ایستم وبه هرکس خواستم می زنم وهرجا خواستم می روم،به حرف عقلا گوش کنید،مرگ است احتیاط کنید .مساله شیوع بیماری ها و تاثیرات آن بر زندگی اجتماعی در جامعه و شهرهای بزرگ بیشتر و در روستاها کمتر ، علم و دانسته بشری را به این سمت سوق داده تا راهی بیابید تا مانع شیوع بیماری و از همه مهمتر ریشه کن نمودن آن باشد و در اولین تجربه علمی پزشکی بشری، واکسن بیماری آبله گاوی تهیه شد. درادامه این تحقیقات، واکسن وبا، سیاه زخم و فلج اطفال و سل و . . . به ان اضافه کنید.حال شما بفرمائید در جامعه ای که در شهریور ماه سال 1400 روزانه بالای پانصد نفر در اثر بیماری که ناشناخته است و هر فصل یا دوفصل به گونه ای نمایان می گردد(به هر دلیلی و یا علتی )بمیرند، در هر صورت آن چیزی که می میرد انسان است، ارزش دارد ، جایگاه دارد، شان دارد و خانواده هایی داغدار شوند، غم و مصیبت کمی است! حال چه باید کرد؟ طب سنتی یا هر آن چه می خواهید اسم آن را بگویید، در کنار پزشکی نوین، دست به دست هم در حال درمان می باشند، و از سویی دیگر به هر حال عقل حکم میکند که باید احتیاط کرد و در این میان از یافته های دانشمندان و متخصصان استفاده کرد و البته به امر و تشخیص ولی امر امت اسلامی، یافته های دانشمندان اسلامی ایرانی قابل اطمنیان بخش تر و نباید از علم و اندیشه سایر اندیشمندان غفلت کرد. در میان اساتید مطرح طب سنتی و اسلامی، همه زدن هر نوع واکسن را منع نکردند و توصیه هایی را به افراد در این زمینه داشته اند.

نظرات

میهمان
سلام علیکم. گرچه لحن سوال کننده در مورد واکسن چندان مناسب نبود، اما جسارتا پاسخ شما هم قانع کننده نیست. چرا که طبق اطلاعاتی که سازمان بهداشت جهانی و همچنین ستاد ملی کرونا ارائه داده اند اولا فرد واکسن زده و واکسن نزده هر دو به یک اندازه ناقل بیماری هستند، و البته بنده اضافه میکنم واکسن زده ها بدلیل احساس ایمنی در برابر کرونا، کمتر رعایت شیوه نامه ها را مینمایند و لذا بیشتر ناقل هستند. همین موضوع باعث شده واکسن دیگر یک امر اجتماعی و حق الناس نبوده و یک امر کاملا شخصی و اختیاری باشد. بعبارت دیگر واکسن یک حق کاملا اختیاری است نه یک تکلیف.از طرفی شیوه ی برخورد مسئولان بهداشت و درمان کشور در اجباری کردن و سختگیری بر مردم ،خلاف شرع و قانون اساسی و همچنین مغایر با کرامت انسانی است.از طرفی بدلیل جهش های متوالی ویروس، سیستم بهداشت جهانی نتوانسته ضمانت دهد در صورت واکسیناسیون ، ریشه بیماری کنده شود.از طرفی مسئولان از نظر علمی توان اقناع متخصصان مخالف خود را ندارند. لذا از لحن نامناسب سوال کننده که بگذریم، پاسخ شما ناکافی و نادرست است.
پرسمان
سلام علیکم، مباحث فنی را به متخصص فن واگذار کنیم،فعلاٌ راهی که برای کنترل بیماری ومرگ ومیر وبستری وجود دارد که قابل عمل برای عموم باشد همین واکسیناسیون است ،ممکن کسی بلد باشد وگیاه طبی بخورد وایمنی رابالا ببرد ولی راه همگانی نیست .واکسن زدن نوزادان را کسی گیر نمی دهد،این بحث ها مخلوط با سیاست است ،عقلا درموارد اختلاف نظر قول مشهور را عمل می کنند همه متخصصان بیماری های عفونی تنفسی درجهان نظر شان بر تزریق واکسن است ولی یک بازیگر درفضای مجازی می گویدواکسن خوب نیست قول او حجت می شود.مردم ازدولت می خواهند که بیماری را کنترل کنددولت چه جوابی به ۸۰ملیون آدم بدهدبگوید نمی دانم یا واکسن عوارض دارد ،شما راه بهتر علمی نشان دهید،افراد آزادنددرزدن یا نزدن واکسن ،ولی دولت باید پاسخ همه را بدهد،داروها هم عوارض دارند امروز مردم گرفتارند بیماری های گوناگون دارند نمی شود گفت دارو عوارض دارد .شما خودتان را جای وزیر بهداشت بگذارید چکار کند ؟تجربه بشری درمورد بیماری درحال افزایش است اگر نوعی از واکسن درمقابل سویه ای جوابگو نبود تغییر می دهند یا دوز مکمل می زنند حرف اصلی همان است که باید جواب ملت رادادنمی شود گفت بروید درخانه قرنطینه شوید چی بخورند؟ ازکجا بیاورند؟باید ضرر اقلی را گرفت واکسن نزنی روزی ۵۰۰نفر می میرند واکسن بزنی احتمال درگیری یابستری یا فوت یک نفر وجوددارد.اگر اینطور باشدکه هرکس راه خودرا برود پس حکومت ورهبر برای چی هست ،اگرفردا مشکلی پیش آمد هرکس بگوید من اختیار خودرا دارم نمی روم جنگ دولت برود بجنگد ،درحالی که حکومت دستور بسج عمومی می دهد ومی تواند درصورت نیاز مال مردم راهم بردارد وخرج جنگ کند،مصالح عمومی را باید درنظر گرفت ،مصالح ملت بهم گره خورده است مقررات کشور باید رعایت شود به مصلحت همه است .واکسن زده ممکن است بیمار شود وممکن است ناقل باشد نه اینکه حتمی باشد دقت کنید درمقدمات ونتائج که بیان کردیداگر قاضی شوید زودحکم می کنید.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید