نماز نشسته - روی صندلی ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۱۳۱۲ بازدید

سلام وخسته نباشید ببخشید من ۳۵ سالم ودیکس کمر دارم وقتی نماز میخونم بعد یکی دوهفته کمرم درد میکنه آیا من میتونم نمازم را هر جور که به کمرم فشار نیاد بخونم ممنون میشم جواب سوالم و بدین.

کسى که قادر به خواندن نماز به صورت عادی است و هیچ گونه عسر و حرجی برای او نداشته باشد نمى تواند نماز واجب خود را نشسته و روی صندلی بخواند. ولی اگر سجده کردن روی زمین برای سلامتی او ضرر دارد خواندن آن به صورت نشسته روی صندلی اشکال ندارد
.تذکر: کسی که مجبور است روی صندلی نماز بخواند در صورتی که هنگام قرائت و حمد و سوره و رکوع بدون عسر و حرج بتواند ایستاده بخواند باید بایستد و بعد از رکوع برای سجده روی صندلی بنشیند و اگر قادر به گذاشتن مهر روی میز یا چیز دیگر مانند بالشت یا چهار پایه و سجده بر آن هست باید سجده را بدین نحو انجام دهد و هنگام سجده علاوه بر پیشانی و کف دو دست که روی آن میز مقابل قرار می دهد ، سر انگشت شصت پا را هم اگر می تواند بایدروی زمین قرار دهد. در ضمن اگر رکوع را هم به صورت عادی نمی تواند انجام دهد باید بعد از قرائت روی صندلی بنشیند و سپس رکوع را در حالت نشسسته روی صندلی انجام دهد.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید