مشکلات دوران عقد ۱۳۹۳/۰۳/۱۴ - ۸۱۶۳ بازدید

سلام من ۱۰ روزی هست که خانمم عقد کردم خانمم واقعا آدم خجالتی و من هم نمیدونم جگونه مسئله برقراری رابطه جنسی (در حد عرف دوران عقد) رو باهاش مطرح کنم که دچار سو تفاهم نشه و از من ناراحت نشه

ابتدا باید از استناد خجالتی بودن به نامزد خود مطمئن گردید تا متناسب با آن به دنبال راهکار باشید و الّا اگر همه ماجرا به این برگردد که همسرتان با رفتار و گفتار خود بدنبال التزام عملی به آداب و سنن شرعی، عرفی و حتّی قومی باشد، شایسته است شما صبر پیشه نموده و با توجّه به آن¬که بسترهای لازم برای برقراری روابط خاصّ زناشویی بین شما و همسرتان در ادامه زندگی فراهم است اصرار شما در این¬باره خیلی ملایم و صبورانه باشد، حتّی با توجّه به روانشناسی همسرتان، اگر احساس می¬کنید که مثلاً وی تنها به دخول حسّاس است فعلاً از سایر روش¬ها برای ارضای خود بهره جسته و این فرصت را به همسرتان هدیه نمایید که در روابط خود با شما تجدید نظر کند. روابط خود را در سایر زمینه¬ها مثل روابط عاطفی و ... با وی محدود نکنید، چه بسا در زمینه مسائل جنسی نیز زیاد اصرار نورزید؛ زیرا عمر انسان آن قدر کوتاه نیست که به چنین شتابکاری لازم باشد، به خصوص در این شرایط که صبر، متانت و حوصله به پیروزی و کامروایی شما خواهد انجامید. راهکارهای عملی
1- با توجه به وضعیّت پیش آمده بد نیست که شما در این کار پیش قدم شده و ماجرا را به گونه¬ای مدیریّت نمایید که خجالت همسرتان بریزد.
2- سعی کنید با کلام، نگاه، حرکات و رفتار خود به آرامی همسرتان را تحریک کنید. بگذارید او نشانه¬های عشق و محبّت را در شما نسبت به خود ببیند.
3- بوسه قدیمی¬ترین نقطه شناخته شده برای تحریک است که شامل بوسیدن لب¬ها¬، صورت و یا هر قسمتی از بدن همسرتان می¬تواند باشد؛ لذا نقطه¬های حسّاس بدن همسرتان را شناسایی نموده و از معجزه بوسه بر آن مناطق حسّاس غافل نگردید. بعد از آن صورت خود را مقابل لبش قرار داده و با اشاره و ... به وی بفهمانید که منتظر اقدام اویید.
4- یادتان باشد که هر چه نزدیکی جسمی¬تان بیشتر باشد، کم¬کم برای¬تان نزدیکی عاطفی به ارمغان می-آورد؛ آن زمان است که کم¬کم خجالت همسرتان به صمیمیّتی مضاعف تبدیل خواهد شد؛ لذا کنارش بنشینید، دستش را در دست¬تان گرفته و سرش را در بغل بگیرید. بارها و بارها موی همسرتان را شانه کرده و با لطائف الحیلی کاری کنید که بدن¬تان به یکدیگر بچسبد به عنوان مثال قلب¬تان را به یکدیگر نزدیک کنید و بگویید که اجازه دهیم قلب¬هایمان با یکدیگر صحبت کنند و ... .
5- نسبت به وی گفتار عاشقانه داشته باشید: تحریک فقط به نوع فیزیکی محدود نمی¬شود و نوع روانی نیز دارد که باید به صورت همزمان استفاده شود. صحبت¬های عاشقانه¬ای که هنگام رسیدن زن و شوهر به هم رد و بدل می¬شود در تحریک همسران نسبت به یکدیگر بسیار پر اهمیت است.
6- کنار یکدیگر درازکشیده و آلبوم عکس قدیمی هر یک از خود را برای نشان دادن به هم باز کنید. تا می-توانید ذوق به خرج داده و از زیبایی وی در کودکی، افسوسِ نبودن در کنار وی از سال¬ها قبل و ... سخن به میان آورید و تا می¬توانید کاری کنید که در قالب شرح داستان فلان عکس و ... با شما حرف بزند. آن وقت است که کم¬کم مشاهده می¬کنید در حرف زدن با شما دشواری سابق برایش وجود ندارد.
موفق باشید. منتظر مکاتبه بعدی شما هستیم.

نظرات

میهمان
عالی

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید