مدت اربعین-دهه اربعین ۱۳۹۵/۰۸/۲۳ - ۱۴۳۵ بازدید

سلام
مراجع برچه اساسی می گویند۱۰روزقبل وبعدازاربعین زیارت کربلا روندثواب اربعین دارددرحالیکه به قول شمااربعین یک روزاست

اربعین یک روز است گاهی اختلاف افق موجب تفاوت روزاربعین می شودوگاهی بدلیل ازدحام مرجعیت عراق توسعه ای درروز اربعین قائل می شوند وسایر روزها را ملحق به اربعین می نمایند.
توجه دارید که راهپیمائی عظیم اربعین خودش موضوعیت مستقل دارد ،خود این حرکت نوعی زیارت است ، یعنی یک فرد ازهنگام حرکت زائر اربعین است تا رسیدن به مقصد ،بنابر این ،اربعین یک روز نیست بلکه استمرار دارد به استمرار این حرکت عظیم ،چه بسا بسیاری از افراد به نزدیکی های حرم مطهر هم نرسند وبرگردند ولی زائر اربعین هستند بدون تردید،درنتیجه این دهه همه اش اربعین است.
نقل هائی که دراین زمینه ازمرجعیت عالی عراق ذکر شده این چنین است.
ّ«گفتنی است شیعیان عراق طبق حکم آیت الله سیستانی روزهای دهم تا بیستم صفر را ایام زیارت اربعین می دانند و معتقدند اگر در این روزها کسی به زیارت امام شهیدان موفق شود، ثواب زیارت اربعین را برده است .»
«رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در پایان با اشاره به توصیه آیت الله سیستانی مبنی بر اینکه اربعین یک روز نیست؛ یک هفته و یک دهه است، افزود: ان شاء الله بتوانیم با برنامه ریزی های صورت گرفته زائران را زودتر راهی کنیم تا در رفت و برگشتشان از عتبات عالیات تراکم و انباشت جمعیت در کربلا نداشته باشیم.»

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید