قرعه کشی محلی ۱۳۹۴/۱۰/۰۵ - ۲۱۰۲ بازدید

باسلام ودرود به پیشگاه آقا امام زمان عج ورهبر عزیز وشما پاسخگویان محترم سوالم این است خانم درخانه اش قرعه کشی باز کرده تعدادی شرکت کردند واین خانم گفته اگر۸ میلیونی ثبت نام کنی قسط آن برجی ۲۰۰ تومان میباشد شما ۴۰ قسط باید بدهید یک قسط هم اضافی بخاطر زحمات من هدیه باشد وهمه رضایت دادن وثبت نام شده اشکالی ندارد؟ چه شرط کرده یانه همه راضی هستن اگر بااین توضیحات بازشرعا اشکال داشته باشد من میتونم به تنهایی قیدکنم هروقت اسمم درآمد شاید خودم بخوام ۲۵۰ت بشمابدهم همان روز ویکی بیشتر از۴۰تا تحویل نمی دهم درسته؟ اجرشما با خالق یکتا التماس دعا

قرعه کشی های خانوادگی به این صورت که هر فردی مقداری پول در صندوق می گذارد و مقداری که هر ماه جمع می شود به قید قرعه به یکی از اعضا داده می شود و پول اضافی در زمان بازگرداندن پول پرداخت نمی شود به گونه ای که ربوی شود حکم قرض الحسنه را دارد و امری مطلوب است. و دادن مبلغی به کسی که این امر را بر عهده گرفته و منظم می کند با رضایت خود دهندگان اشکال ندارد و ربا محسوب نمی شود .

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید