روز زمین و محیط زیست ۱۳۹۸/۰۱/۱۱ - ۳۱۴۹ بازدید

سلام علیکم.مراسم روز زمین چیست?

روز زمین، روزی برای افزایش آگاهی و قدردانی نسبت به محیط زیست کرهٔ زمین است. این روز دو بار در سال، یک بار در طول فصل بهار در نیمکره شمالی ( ۲۲ آوریل) و در طول فصل پاییز در نیمکره جنوبی (که فصل بهار آن نیمکره محسوب می‌شود) برگزار می‌شود.سازمان ملل متحد نیز هر سال در اعتدال بهاری، این روز را جشن می‌گیرد. در خیلی از کشورها روز ۲۲ آوریل هم زمان با 2اردیبهشت روز زمین است و جوامع بسیاری نیز هفتهٔ زمین را با آغاز روز زمین جشن می‌گیرند و تمام هفته را به فعالیت‌های زیست محیطی اختصاص می‌دهند. متاسفانه حاکمیت دیدگاههای اومانیستی و سکولار بر مدیریت جوامع بشری تخریب های بی سابقه ای را برای محیط زیست و کره زمین به دنبال داشته است. بشر امروزی به زمین و محیط زیست به عنوان یک مستعمره نگاه می کند و انسانهای امروزی هیچ گونه احترامی برای این نعمت ارزشمند خدادادی قائل نیستند.
از منظر اسلام محیط زیست و کره زمین نعمتی است که خداوند در اختیار انسان قرار داده است. و همگان نسبت به حفظ محیط زیست مسئول اند و احترام گذاشتن به محیط زیست و زمین در احادیث و آیات قرآن بارها تأکید شده است.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید