خمس مواد غذایی-خمس مسکن اضافی ۱۳۸۹/۰۲/۳۱ - ۷۳۸ بازدید

اینجانب یکی از پرسنل ارتش ج.ا.ا هستم و هم اکنون ماهیانه سیصدهزار تومان حقوق دریافت و در یکی از منازل سازمانی ارتش نیز سکونت دارم و یک واحد آپارتمان نیز از آپارتمانهای ساخته شده توسط بتاجا در اندیشه کرج به من واگذار شده است که ماهیانه بابت آن مبلغی از حقوقم کسر می گردد و علاوه بر آن دارای یک دستگاه خودروی پراید نیز هستم و دیگر هیچ گونه پس اندازی ندارم. یکی از فرزندانم نیز متأسفانه به سرطان خون مبتلا که ماهیانه مبلغ حدود ۵۰۰ هزارتومان بابت هزینه درمانش پرداخت می کنم بعضی از مواقع مقداری از مواد غدایی همانند برنج، حبوبات و ... که توسط اتکا به پرسنل ارتش واگذار می گردد از سال خمسی ام اضافه می آید. با توجه به موارد معروضه فوق آیا به من و مقدار موارد خوراکی که از سال خمسی ام اضافه می آید، خمس تعلق می گیرد یا نه؟ مرجع تقلیدم مقام مظم رهبری است.

به مواد غذایی باقی مانده اگر جزء حقوق و مزایاست و یا از درامد خریده میشود خمس تعلق می گیرد و اگر هدیه باشد خمس ندارد و نیز اگر خانه مورد نیاز شما فعلا بصورت سازمانی تامین است به خانه اندیشه هم خمس تعلق می گیرد لکن به دفتر رهبری و یا نمایندگان ایشان مراجعه فرمایید شاید با توجه به مخارج فرزند شما تخفیفی قایل شوند.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید