حکم سلسل الریح ۱۳۹۹/۰۲/۱۹ - ۱۲۸۵ بازدید

با عرض سلام من باد شکم دارم وقتی نماز رو شروع میکنم بین در رکعت ۳ یا ۲ باد شکم میاید حکم من چیست۱۲

پرسشگر گرامی با توجه به سوال قبلی شما نامه 300618134/6 با کد پیگیری 1457130 و گذرواژه 74720 که قبلا پاسخ دادیم اگر این احساس خارج شدن باد شکم فقط در نماز به شما دست می دهد وسوسه شیطان است و به آن اعتنا نکنید.
ولی اگر باد شکم همراه با صدا و بو خارج می شود و همیشه در نماز و غیر نماز بدون اختیار و مکرر باد خارج می شود و در تمام وقت نماز هیچ مهلت پیدا نمی کنید که سریع وضو گرفته و نماز را بدون مستحبات بخوانید باید برای هر نماز یک وضو بگیرید ونماز را بخوانید البته اگر برای شما خیلی مشقت ندارد ظرف اب و طشتی کنار خود بگذارید و هر جای نماز که وضو باطل شد بدون انحراف از قبله فورا وضو بگیرید و دنباله نماز را از همانجا که قطع شده ادامه دهید و لازم نیست از سر بگیرید لکن اگر این کار نیز خیلی مشقت دارد که قابل تحمل نیست با همان وضوی اول نماز را تمام کنید و تا وقتی بهبودی پیدا نکرده وظیفه همین است و نمازهائی که طبق این وظیفه می خوانید صحیح است و قضا ندارد لکن در صورت امکان باید خود را معالجه نمایید.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید