حق الناس-بی تجربگی در کار- ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۸۳۷ بازدید

حدود یکی دو ماهه مشغول به کار دندانپزشکی شدم. توی کارم سعی میکنم از چیزی کم نذارم و تا جایی که بلدم و در توانم هست دقیق عمل کنم. ولی گاهی اوقات علیرغم تلاشم به نتیجه ی مطلوب نمیرسم و کارم ایده آل و بدون ایراد نمیشه.. از خیلی از دکترای با تجربه و اساتید خودم هم شنیدم که باید خراب کنی تا یاد بگیری. ولی به نظر من همه ی این خراب کردنای هر چند غیرعمدی حق الناس میشه. چون بیمار هزینه ی کامل رو هم پرداخت میکنه ولی به درمان ایده آل نمیرسه در برخی موارد. از طرفی شنیدم که اگر تمام تلاش و دانش به کار گرفته بشه ولی به نتیجه ی مطلوب منجر نشه حق الناس نمیشه چون عمدی نبوده.
میخواستم برام مسئله رو روشن کنید که آیا من بعد از انجام هر کار درمانی حق الناسی به گردنم میاد؟ با توجه به اینکه تازه کار هستم و نمیتونم مثله دکترهای باتجربه کار ایده آل و بدون ایراد انجام بدم.
و دوم اینکه آیا پولی که بابت این درمان ها میگیرم مشکل داره یا نه؟

در صورتی که کار به صورت کامل انجام نشود و یا خسارتی به بیمار برسد موجب ضمان است اما شما می توانید از بیماران برائت بگیرید و یا با کمی تخفیف با انها مصالحه کنید مثلا به آنها بگویید من سعی خودم را کردم اما مثلا 20هزارتومان تخفیف می دهم برای آنکه اگر کوتاهی انجام گرفته باشد که شما هم راضی باشید. در این صورت ذمه شما هم بری می شود

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید