تناقضات اللهیاری -حسن اللهیاری ۱۳۹۱/۰۱/۲۲ - ۷۸۷۶ بازدید

نظرشمادرموردسخنان حسن اللهیاری که ازشبکه اهل بیت پخش می شودچیست؟

شبکه ماهواره ای اهل بیت توسط چند افغانی و به سرپرستی طلبه افغانی جوانی به نام حسن الله یاری ، چندی پیش فعالیت خود را اغاز کرد . گردانندگان این شبکه در ابتدای فعالیت خویش اعلام نمودند که هدف اصلی از تاسیس این شبکه ماهواره ای عبارت می باشد از فعالیت فرهنگی و رسانه ای در راستای اهداف متعالی اسلام ، نشر معارف اهل بیت و اتحاد و تقریب بین مذاهب اسلامی .انان حتی در این مسیر با جلب اعتماد برخی بزرگان نظیر ایت الله محقق کابلی – از علمای افغانی مقیم قم – اجازه استفاده از وجوهات شرعیه را در این شبکه از ایشان گرفتند . چندی نگذشت که گردانندگان این شبکه ، ماهیت منافقانه خویش را به کنار گذاشتند و نشان دادند که عملا به هیچ یک از ادعا های خود در اغاز تاسیس این شبکه پایبند نیستند . گردانندگان این شبکه که با مبانی فقهی و کلامی مکتب اهل بیت سلام الله علیهم اجمعین اشنا نیستند و مع الاسف بعض شان از جمله مدیر این شبکه ملبس به لباس روحانیت نیز هستند با طرح مباحث جدلی و تفرقه انگیز با ادبیاتی ناپسندیده و ناشایسته به ارزش ها و مقدسات اهل سنت توهین و جسارت کردند.وبه اختلاف افکنی میان شیعه و سنی گرایش پیدا نموده و در عمل در راستای اهداف اختلاف افکنانه دشمنان اسلام گام برداشته و آب به آسیاب آنان می ریخت و به مخالفت با نظام اسلامی پرداخت به همین دلیل دفتر این شبکه در قم توسط دادگاه ویژه روحانیت بسته شد . موج این فعالیت مخرب و انحرافی چنان شدید بود که ایت الله محقق کابلی اجازه اولیه خود و تاییدشان نسبت به این شبکه را با صدور اطلاعیه ای – که در پایگاه اطلاع رسانی ایشان موجود است – پس گرفته و از همه در خواست نمودند از کمک و یاری این شبکه خودداری کنند . برخی در تحلیل و ارزیابی فعالیت های این شبکه معتقدند این شبکه از فعالیتهای اولیه خود منحرف و خواسته یا ناخواسته در دامن دشمن و سیاستهای استعماری دشمن (تفرقه بنداز و حکومت کن)افتاده است . در باره منابع مالی این شبکه نیز ابهاماتی وجود دارد .
دفاع از اهل بیت نیازی به توهین و ناسزا گویی به طرف مقابل نداریم و صرف اینکه وهابیون در برابر تشیع اینگونه عمل می کنند مجوز مقابله به مثل به ما نمی دهد و البته باید توجه داشت که دامنه اهل سنت منحصر به وهابیون نمی شود بلکه گستره وسیعی از اهل سنت علی رغم اعتقاد وهابیون ، محب و دوستدار اهل بیت می باشند که در صورت عملکرد ناصحیح امثال این شبکه ماهواره ای قطعا به مکتب اهل بیت و تشیع با دیده شک و انکار خواهند نگریست . در اندیشه معماران مکتب هدایت ، اساسا هدف وسیله را توجیه نمی کند ، گذشته از اینکه اصلا هدف نیز در مورد محل بحث جای شبهه و تردید است .
بنابراین چنین شبکه ماهواره ای اگر هم ارتباط ارگانیک و سازمانی با سرویس های جاسوسی غرب نداشته باشد قطعا و یقینا در راستای اهداف شوم استکبار جهانی حرکت می کند ایجاد تفرقه و شعله ور کردن اتش اختلاف شیعه و سنی بهترین خدمتی است که می توان به نظام سلطه کرد . بر این اساس به دلیل ماهیت این گونه شبکه ها در ایجاد اختلاف میان مسلمانان که خواسته دشمنان اسلام است باید از این شبکه ها دوری کرد و دیگران را نیز نسبت به ماهیت آنها آگاه ساخت .

نظرات

میهمان
اینکه اول پاسخ گفتید چند افعانی یخورده جنبه توهین داره

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید