تزریق واکسن آری یا خیر ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۷۵ بازدید

سلام خسته نباشید من مخالف واکسن هستم آیا واجب است با این همه عوارضی که در مورد واکسن ها گفته می شود واکسن بزنیم؟

پاسخ رهبر معظم به این شرح است. سؤال: اگر طبق مقررات زدن واکسن الزامی شود، تکلیف چیست؟جواب: اگر حکومت اسلامی با ملاحظه مصالح عمومی کشور، مقرراتی را اعلام کند، همه باید عمل کنند.
نظر همه متخصصان فن بر تزریق واکسن است ،شما راه بهتر برای مردم نشان دهیدمردم ازمسؤلین می خواهندکه فکری برای کنترل بیماری انجام دهند ،مسولان چه کنند ،نظر همه مجامع علمی جهان بر تزریق واکسن است،عقل حکم می کند ما احتیاط کنیم،شما واکسن بی خطر انتخاب کنید،آیا نظر همه متخصصان جهان را باید عمل کنید یا یک فرد درفضای مجازی گفت فلان کاررا بکنید؟درهمه موارد شما به پزشک مراجعه می کنید وحرف اورا عمل می کنید وداروهای سمی می خوریدکه عوارض دارد.درهرصورت اختیار باشماست بزنید یا نزنید ،ولی بطور کلی وقتی تصمیمی درکشور گرفته می شود باید همه همراهی کنند نه اینکه هرکس حرف خودرا بزند.

نظرات

میهمان
عرض سلام و ادبدر ابتدا در جواب فرمایش شما که به مقایسه قوانین راهنمایی و رانندگی و واکسن پرداختید باید متذکر شوم که قوانین راهنمایی و رانندگی یک مورد ایمنی بخش و اثبات شده است اما واکسن کرونا هیچ اطمینانی حتی از اثر بخشی آن وجود ندارد چه برسد به عوارض آن
دوما درباره بحث مقایسه واکسن کرونا با سایر واکسن ها باید یادآور شوم که واکسن های سابق با چند سال کارآزمایی بالینی و بررسی های زیاد تولید گشت که تازه بعضی از واکسن ها مانند واکسن ایدز یا انفولانزا توصیه به استفاده عمومی به دلیل عوارض آن نشد و یا روند تولید آن متوقف شد یا تغییر کرد، حال انکه واکسن کرونا هنوز در مرحله سوم کارآزمایی بالینی است و حتی عوارض کوتاه مدت آن مورد بررسی دقیق قرار نگرفته دیگر عوارض میان مدت و بلند مدت بماند.
در مورد روش های درمان هم بهتر است بدانید روش های ثابت شده طب های مکمل که در سطح جامعه کم نیستند به وزارت بهداشت هم ارائه شد اما به دلایل واهی یا به ان پرداخته نشد و یا ان را از روند درمان خارج کردند(مافیای دارو و واکسن) روش هایی که خانواده های بسیاری از جمله خانواده بنده را از هر مشکل و بیماری نجات داده است.
در نهایت هم به بحث اداب مشورت می پردازم در این اداب باید دانست که نقطه نظر همه کارشناسان را مشاهده و بررسی کرده و چشم بسته اقدام نکرد. شرط عقل احتیاط است برای مثال در روزه که یک امر واجب است احتمال به داشتن ضرر به جسم سبب اجازه نگرفتن ان می شود ایا درست است در مسئله ای که بحث جنگ بیولوژیک در ان هست بدون بررسی های لازم اقدام به اجرای آن کنیم؟؟!
پرسمان
سلام علیکم، واکسن داخلی بزنید تا احتمال بیولوژیک برطرف شود،بعد از این همه اظهار نظر های متخصصان بیماریهای عفونی وویروس شناسان داخلی وخارجی وتجربه بشری بر نتیجه دادن درکنترل بیماری ،وکاهش مرگ ومیر، تکرار این حرفها عجیب است.شما راه حل نشان دهید وزارت بهداشت دست روی دست بگذارید ومردم را بی دفاع بگذاردهرکس خواست بمیرد یا برحسب تخصص وعلم عمل کند .همانگونه که درهمه بیماریها سراغ پزشکان می روند وبی چون چرا نظر اورا دردرمان داروئی وعمل جراحی قبول می کنند ،پس بایددردانشگاهها را بست وبریم فضای مجازی ببینیم فلان سلیبریتی چه گفته است عمل کنیم.
میهمان
سلا، در اسلام اجبار معنایی ندارد، هر کس اختیار تن و بدن خود را دارد، ما طب سنتی و طب اسلامی داریم و الحمدلله هر بیماری که داشتیم و اطرافیانمون دلشتن با این طب درمان شدن جون با چشم خودمان دیده ایم، ما حیوان نیستیم که نیاز به چوبان داشته باشیم که بخواهد با چوب و شلنگ ما را براند
پرسمان
سلام علیکم، تند رفته ایدشیلنگی درکارنیست ،ما درجامعه واجتماع زندگی می کنیم سلامتی دراین شرائط بهم پیوسته است ،بیماری تنفسی است وبا یک نفس آلوده دیگران را درگیر می کند اگر هرکسی سر یک کوه برود وجدا زندگی کنید می شود حرف شمارا بزند ولی وقتی مردم صبح تا شب باهم تعامل دارند درکوچه وبازار ومدرسه ومسجد وهیئت نمی شود این حرف را زد مقررات جامعه باید رعایت شود ،آیا سر چهارراه یک پلیس همه را نگه نمی دارد؟ آیا می شود هرکس بی اعتنا برود وبگوید من ازکسی دستور نمی گیرم وسبب تصادف بشود بدلیل اینکه من آزادم ،شما آزادی ولی آزادی درمحدوده مقررات ،والا دیگران هم می توانند بگویند من آزادم وسر چهاراه نمی ایستم وبه هرکس خواستم می زنم وهرجا خواستم می روم،به حرف عقلا گوش کنید،مرگ است احتیاط کنید .مساله شیوع بیماری ها و تاثیرات آن بر زندگی اجتماعی در جامعه و شهرهای بزرگ بیشتر و در روستاها کمتر ، علم و دانسته بشری را به این سمت سوق داده تا راهی بیابید تا مانع شیوع بیماری و از همه مهمتر ریشه کن نمودن آن باشد و در اولین تجربه علمی پزشکی بشری، واکسن بیماری آبله گاوی تهیه شد. درادامه این تحقیقات، واکسن وبا، سیاه زخم و فلج اطفال و سل و . . . به ان اضافه کنید.
حال شما بفرمائید در جامعه ای که در شهریور ماه سال ۱۴۰۰ روزانه بالای پانصد نفر در اثر بیماری که ناشناخته است و هر فصل یا دوفصل به گونه ای نمایان می گردد(به هر دلیلی و یا علتی )بمیرند، در هر صورت آن چیزی که می میرد انسان است، ارزش دارد ، جایگاه دارد، شان دارد و خانواده هایی داغدار شوند، غم و مصیبت کمی است! حال چه باید کرد؟ طب سنتی یا هر آن چه می خواهید اسم آن را بگویید، در کنار پزشکی نوین، دست به دست هم در حال درمان می باشند، و از سویی دیگر به هر حال عقل حکم میکند که باید احتیاط کرد و در این میان از یافته های دانشمندان و متخصصان استفاده کرد و البته به امر و تشخیص ولی امر امت اسلامی، یافته های دانشمندان اسلامی ایرانی قابل اطمنیان بخش تر و نباید از علم و اندیشه سایر اندیشمندان غفلت کرد. در میان اساتید مطرح طب سنتی و اسلامی، همه زدن هر نوع واکسن را منع نکردند و توصیه هایی را به افراد در این زمینه داشته اند.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید