برادر بزرگتر ۱۳۷۸/۱۰/۱۱ - ۷۷ بازدید

من مشکلى دارم که با مشورت شما مى خواهم حل کنم. من مى خواهم به خواستگارى کسى بروم که برادرم از اون خواستگارى کرده و جواب رد شنیده. بنا به دلایلى شاید حق با اون باشه. احتمال این که به من جواب بده زیاده. من تردید دارم که به خواستگارى اون بروم که در آینده مشکلى ایجاد بشه. من را از این گمراهى نجات بدهید.

خواستگارى از ایشان به شکل کلى و فارغ از عوامل جزیى اشکالى ندارد ولى اگر دلیل ایشان در پاسخ منفى به برادرتان هم چنان باقى باشد و یا یک ایراد خانوادگى باشد در این صورت باید از خواستگارى خودارى نمایید چه جواب منفى مکرر شنیدن صحیح نیست. لذا خوب است به گونه اى پى ببرید که علت جواب منفى ایشان چه بوده است اگر همچنان آن علت باقى است نباید به خواستگارى بروید. پس ببینید چه دلیلى براى جواب منفى به برادرتان بیان نموده اند. از طرفى شما که ادعا دارید احتمالاً با شما پاسخ مثبت مى دهد چه دلیلى براى این ادعاى خود دارید یا این سخن یک خوش خیالى خام نیست اگر براى این حرف خود دلیل عقل پسند دارید که ما از آن ناآگاه هستیم و خود آن را بررسى نمایید اگر قانع کننده یافتید اقدام نمایید و الا در پى آشنایى با دلیل ایشان برآیید. اگر همچنان آن دلیل باقى است دیگر تکرار نکنید و الا مانعى براى خواستگارى مجدد نیست.در ضمن از آنجا که برادر شما براى خواستگارى اقدام کرده بوده و تمایل به ایشان داشته، لذا ازدواج شما ممکن است از جهت عاطفى به برادرتان لطمه بزند و از جهت اخلاقى کار صحیحى نمى باشد مگر این که قبل از آن این مسئله را با برادرتان مطرح کنید و رضایت ایشان را جلب کنید و در صورتى که راضى بود اقدام کنید و اگر سعى کنید مراسم عروسى شما بعد از مراسم ازدواج برادرتان باشد بهتر است.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید