آرایش خواستگارى ۱۳۷۸/۱۰/۱۱ - ۹۷ بازدید

آرایش تو جلسه خواستگارى که همه خانومند، کار پسندیده اى است؟ منظورم پاى بندى به این رسمه که دختر هیچ جا نباید آرایش کنه. ضمنا چه طوره دختر هم تو جلسه خواستگارى حرف بزنه؟

اگر منظور آرایش دختر و حضور در جلسه اى که تمام خواستگاران خانم ها هستند و نامحرم در آن جلسه نیست، در این صورت آرایش در حد معمول که بعد از جلسه خواستگارى به راحتى پاک شود؛ اشکالى ندارد، ولى کارهایى مثل ابرو برداشتن و امثال آن شاید زیبنده نباشد و بهتر است دختر تا ازدواج نکرده است چنین آرایش هایى انجام ندهد؛ البته اگر آداب و رسوم منطقه اى خاص آرایش دختر حتى در چنین جلساتى نشانه بى توجهى به عرف و فرهنگ جامعه یا دلیل بر زیر پاگذاشتن برخى مسایل اخلاقى دانسته یا حمل بر پررویى و نظایر آن مى کنند بهتر است از این آرایش مختصر هم صرف نظر شود.اما در مورد صحبت کردن دختر در جلسه خواستگارى باید گفت؛ در برخى خرده فرهنگ ها ممکن است صحبت کردن دخترخانم در جلسه خواستگارى نشانه بى ادبى یا کم حیایى یا زیر پاگذاشتن آداب جلسات خواستگارى شمرده مى شود. بنابراین اگر چنین برداشت هایى وجود دارد بهتر است با دقت بیشترى عمل کرده و ضمن کمک گرفتن و مشورت (با فردى که از نظر سنى از دختر خانم بزرگتر است مثل مادر و خواهر بزرگتر) زمینه را براى صحبت کردن خود یا بیان آن نکته ضرورى توسط دیگرى فراهم کند.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید