خانه> دفتر خاطرات >736


149

اول و پانزدهم هر ماه مهمان شماييم

 

بنام خدا - نسخه سوم نرم افزار پرسمان ويژه اندروید آماده شد

منو

بايگاني موضوعي
بايگاني شماره اي
گفتگوي زنده
عضويت
پرسش و پاسخ
پيگيري پاسخ
پاسخ سوالات غيرخصوصي
طرح سوال و ارتباط با ما

احكام نماز و روزه دانشجوي مسافر


جستجو 

بورس مقالات

ابراز محبت دختر به...
درمان خود ارضايي ب...
قرص شب امتحان (تار...
پيامدهاي خودارضايي...
احضار روح با نعلبك...
نظرات مقاله «پيامد...
همجنسگرايي، علل و ...
هولوكاست چيست؟
عجم، دشمن اهل بيت؟...
گناهان كبيره
علامت قبولي توبه
چگونه از ياران اما...
چشم چراني، آثار و ...
رابطه دختر و پسر
تقويت اراده در انج...
احكام نماز و روزه ...
اخلاق پيامبر (4) -...
ماجراي دختران و پس...
شيوه هاي همسريابي
نقش قرآن در زندگي ...
شوخي هاي پيامبر
لیست کتب اداره مشا...
جلسه خواستگاري
...

چه كنم گناه نكنم؟!
چگونه با تقوي شوم
همه شرايط وضو
دفتر 30 پرسش ها و ...
دوستي با نامحرم در...
شيوه هاي کنترل نفس...
اثر بيدار ماندن بي...
چرا فقط بي حجابي! ...
گرايش دختران آمريك...
اگه روسري خود را ب...
ايميل هايي از شيطا...
جايگاه و ارزش نماز...
چرا جنگ را ادامه د...
اخلاق پيامبر(2)- م...
دفتر 32 پرسش ها و ...
خاطره اي جالب از ز...
موي بلند و وضو

آمار سایت


تعداد مقالات:
2208

بازدید مقالات:
7747719

بازدید سوالات:
2633812فكر نمي كردم روزي مسلمان شوم بازديد: 3673

  نظر بدهيد  /   راي بدهيد  /   ارسال به دوستان  /   طرح سوال


سيلويا اهل ايالت «ويرجينيا»ست و تحصيلات خود را در رشته ارتباطات به پايان رسانده است. اولين بار نام او را در اينترنت يافتم. او به كار نويسندگي مشغول است و به تهيه برنامه هاي تبليغاتي مي پردازد. او به برخي از سؤالات مسيحيان و مسلمانان آمريكا، كانادا و آمريكاي جنوبي پاسخ مي دهد. البته اين كار را از زماني كه مسلمان شده آغاز كرده است.

سيلويا مي گويد: «من دوست دارم مردم كشورهاي اروپايي و آمريكايي را با اسلام آشنا كنم. به همين دليل برنامه هاي مختلفي مثل تئاتر و نمايشگاه هاي مختلف و متعددي در دانشگاه ها و يا كليساها داير مي كنم و گردهمايي هايي تشكيل مي دهم تا جوانان بهتر و بيشتر به سوي اسلام جذب شودند.»

اما در مورد اين كه خودم چگونه با اسلام آشنا شدم بايد بگويم كه در حقيقت من بعد از انقلاب اسلامي ايران به دين اسلام علاقه پيدا كردم. البته در آن زمان درباره اديان مختلف مطالعه داشتم ولي به دين اسلام توجه خاصي نمي كردم.

وقتي براي اولين بار، امام خميني(ره) را در تلويزيون ديدم، چهره معنوي ايشان براي من بسيار جذاب بود. ناخودآگاه چيزي را در وجود ايشان مي ديدم كه مرا شيفته خود مي كرد؛ اما نمي دانستم چيست. من هيچ وقت فكر نمي كردم كه روزي مسلمان شوم. فقط مي خواستم بدانم چه چيزي در وجود ايشان است كه مرا مجذوب خود ساخته بود.»

سيلويا بعد از آن تصميم مي گيرد كه درباره اسلام تحقيق كند. او در ادامه مي گويد: «وقتي بعد از يك سال درباره دين اسلام تحقيق كردم به اين نتيجه رسيدم كه راه امام خميني، راه خدا و راه حق است و به همين دليل من هم اين مسير را انتخاب كردم. بعد از آن، مطالعات خود را گسترش دادم و از كتاب هاي متفكر شهيد استاد مرتضي مطهري بسيار بهره گرفتم. همچنين كتاب نهج البلاغه را كه به زبان انگليسي ترجمه شده بود خواندم و با مطالعاتي كه در ترجمه قرآن داشتم، علاقه وافري به دين اسلام پيدا كردم.»

سيلويا كه بعد از مسلمان شدن نام «هاجر» را براي خود برگزيده است مي گويد: «من دوست داشتم از شهر و كشورم هجرت كنم و هميشه در سفر باشم تا اسلام را به اندازه توانم به مردم مختلف دنيا معرفي كنم. الآن هم گاهي در ايران هستم و گاهي در زادگاه خودم و از اين جهت راضي و خوشحالم شايد باور نكنيد كه وقتي نماز خواندن را ياد گرفتم عده اي از دوستانم در حالي كه مرا در حال نماز خواندن ديدند مجذوب اسلام شدند و ايمان آوردند. من مي توانم بگويم كه اسلام در آمريكا در حال رشد است. البته منظورم اين نيست كه همه آمريكايي ها مسلمان مي شوند اما آنهايي كه دين جديد مي خواهند اكثرا گرايش به اسلام پيدا كرده و مسلمان مي شوند.»

خانم هاجر در پايان سخنانش مي گويد: «من لازم مي دانم نكته اي را ذكر كنم و آن اين كه قيام امام حسين(ع) در سرزمين كربلا، مرا سخت تحت تأثير قرار داد. من سال هاي زيادي در مورد ايشان مطالعه كردم و بعد از آشنايي با زندگي آن حضرت(ع) مصمم تر شدم تا اسلام را انتخاب كنم. من با عشق به او جلو رفتم. به نظر من كسي كه از امام حسين(ع) درس بياموزد هيچ گاه در زندگي گمراه نمي شود. [1] درست مثل كسي است كه شنا كردن ياد بگيرد؛ وقتي در آب مي افتد ديگر غرق نمي شود. اگر به آيين خود باقي مي ماندم، براي رسيدن به راه حق مسير طولاني را بايد طي مي كردم و شايد هرگز به حقيقت نمي رسيدم. ولي بعد از شناخت امام حسين(ع) فهميدم كه با دين اسلام زودتر مي شود به حقيقت دست يافت. در قيام امام حسين(ع) آگاهي، انسانيت، آزادگي، ايثار و فداكاري به اوج مي رسد. چرا كه برپايي ارزش هاي الهي هدف مقدس آن حضرت و ياران فداكارش بود به طوري كه آنها در اين راه از جان خويش گذشتند. به همين دليل امام حسين(ع) چراغ هدايت براي تمام انسان ها در همه اعصار و قرون است. او كشتي نجات افرادي است كه به دنبال عزت و سعادت در هر دو جهان هستند. من نيز يكي از راه گم كرده ها بودم كه با شناخت امام حسين(ع) راه زندگي را پيدا كردم.»

 


[1] . «ان الحسين مصباح الهدي و سفينه النجاه»نظر شما راجع به اين مقاله

 

 نظر سنجي: عالي خوب متوسط  ضعيف  

     نظر متني:
    
نام/نشاني ايميل :
     متن :
              
                                                                         
               

     ارسال براي دوستان :
     نام شما:    نشاني ايميل:  
   
      

 ويژه


انتشار اينترنتي مطالب يا چاپ در نشريات دانشجويي با ذکر منبع موجب امتنان است

نقل مطالب در ديگر نشريات با اطلاع ين مجموعه و ذکر منبع بلامانع است

بري چاپ در کتب، کسب اجازه کتبي الزامي است

اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها