خانه > انقلاب و دفاع مقدس >735


149

اول و پانزدهم هر ماه مهمان شماييم

 

بنام خدا - نسخه سوم نرم افزار پرسمان ويژه اندروید آماده شد

منو

بايگاني موضوعي
بايگاني شماره اي
گفتگوي زنده
عضويت
پرسش و پاسخ
پيگيري پاسخ
پاسخ سوالات غيرخصوصي
طرح سوال و ارتباط با ما

احكام نماز و روزه دانشجوي مسافر


جستجو 

بورس مقالات

ابراز محبت دختر به...
درمان خود ارضايي ب...
قرص شب امتحان (تار...
پيامدهاي خودارضايي...
احضار روح با نعلبك...
نظرات مقاله «پيامد...
همجنسگرايي، علل و ...
هولوكاست چيست؟
عجم، دشمن اهل بيت؟...
علامت قبولي توبه
گناهان كبيره
چگونه از ياران اما...
چشم چراني، آثار و ...
رابطه دختر و پسر
احكام نماز و روزه ...
تقويت اراده در انج...
اخلاق پيامبر (4) -...
ماجراي دختران و پس...
شيوه هاي همسريابي
نقش قرآن در زندگي ...
لیست کتب اداره مشا...
شوخي هاي پيامبر
دوستي با نامحرم در...
جلسه خواستگاري
...

شيوه هاي کنترل نفس...
چه كنم گناه نكنم؟!
دفتر 30 پرسش ها و ...
چگونه با تقوي شوم
همه شرايط وضو
اثر بيدار ماندن بي...
گرايش دختران آمريك...
چرا فقط بي حجابي! ...
اگه روسري خود را ب...
فطريه چيست؟
ايميل هايي از شيطا...
جايگاه و ارزش نماز...
چرا جنگ را ادامه د...
دفتر 32 پرسش ها و ...
مهارت ارتباط مؤثر ...
اخلاق پيامبر(2)- م...

آمار سایت


تعداد مقالات:
2218

بازدید مقالات:
8468900

بازدید سوالات:
2662326کلام امام (4)
تشريح فجايع رژيم پهلوي
بازديد: 3236

پيام به ملت، علما و روحانيون ايران

خدمت عموم ملت محترم ايران و خصوص حضرات روحانيون و فضلا و محصلين حوزه‌هاي علميه ـ ايدهم الله تعاليپس ‌از سلام و تحيات وافره؛* گرفتاري‌هاي ملت محترم ايران و خصوص طبقه جوان روحاني و دانشگاهي در چنگال رژيم غيرقانوني و سرسپرده ايران موجب کمال تأسف ‌است.
سربازي بردن علما و روحانيون به جرم اظهار تأثر ‌از رفتار غيرقانوني و غيرشرعي دستگاه جبار و ابراز تنفر ‌از زجرها، شکنجه‌ها، اعدام‌ها، تبعيدها و حبس‌هاي بدون مجوز قانوني و شرعي، انتقامي ‌است ‌که رژيم دست‌نشانده استعمار ‌از اسلام و هواداران آن مي‌گيرد.
شما بايد به سربازخانه‌ها برويد، مدارس ديني بايد هتک شود، و حبس و تبعيد و اعدام به مجرد اتهام بايد واقع گردد تا راه براي اجانب چپ و راست و اذناب آنها ‌از قبيل اسرائيل هر چه بيشتر باز شود.
به اسم پرهياهو و جار و جنجال "انقلاب سفيد"، ‌که در طليعه آن قتل عام 15 خرداد واقع شد، بايد ملت ايران عقب مانده، و فرهنگ قرآن و اسلام مهجور، و قوانين نقض شود و فساد و فحشا تا اعماق ‌اين ماتمسرا ‌که اسمش ايران ‌است کشيده شود تا استعمار نو با خيال راحت به چپاولگري خود ادامه دهد، و عمالبي‌حيثيت آن بر سر ‌اين گورستان به عيش و عشرت و جمع ثروت پايکوبي کنند.
بايد با راه انداختن سر و صداي کشور مترقي و در بوق و کرنا کردن آن، ‌اين کشور بي‌صاحب به عقب رانده شود، و ‌از ضروريات و اوليات يک کشور در حال رشد محروم باشد.
بايد ملت ايران به اسم ترقي و پيشرفت، ‌از آب و برق و طبيب و دارو و حتي ـ به اعتراف روزنامه‌هاي وابسته به دستگاه ـ بسياري، ‌از نان و هزينه اوليه زندگي محروم باشند و اگر نفسي بکشند با سرنيزه صداي آنها را در گلو خفه کنند تا مخازن نفت و ساير معادن ما غارت گردد و براي ملت ايران جز ذلت و خواري و حبس و زجر نباشد.
بايد به اسم "مأموريت براي وطنم"، ‌اين وطن به حال خرابي و عقب‌افتادگي باقي باشد و اسلام ‌که تنها پناهگاه ‌اين ملت و سد راه اجانب ‌است شکسته شود.
گويي مأمور ‌است ‌که طبقه جوان روشن را چه روحاني و چه دانشگاهي سرکوب کند؛ مأمور ‌است ‌که مدارس ديني را هتک و علماي اسلام را حبس و زجر کند؛ مأمور ‌است مقدسات کشور را به دست اسرائيل و مربيان آن بدهد؛ مأمور ‌است ‌که سرمايه‌گذاران خارجي را به باقيمانده ثروت کشور مسلط کند؛ مأمور ‌است ‌که موجبات فحشا را با هر صورت اشاعه دهد و هتک نواميس قرآن کند؛ مأمور ‌است ‌که مستشاران خارجي و کارمندان آنان را مصونيت دهد و ‌از ملت و روحانيون و دانشمندان و دانشجويان سلب مصونيت نمايد؛ مأمور ‌است ‌که به اسم اسلام ‌اين چراغ هدايت را خاموش کند؛ مأمور ‌است ‌که فرهنگ استعمار نو را تا آخرين نقاط دور افتاده کشور برساند، و اسلام و فرهنگ اسلام را کنار زند؛ و مأموريت‌هاي ديگري ‌که اگر خداي نخواسته فرصت پيدا کند، اجرا نمايد.
شما اي ملت ايران! اي مسلمانان پاک طينت! به احکام نوراني قرآن کريم بيش ‌از پيش گرايش کنيد، و دست اتفاق و برادري به ‌هم دهيد، و ‌از اختلافات دست برداريد، و براي قرآن کريم و اسلام عزيز فکري کنيد.
تعليمات اسلام را نصب العين قرار دهيد.
مساجد و محافل دينيه را، ‌که سنگرهاي اسلام در مقابل شياطين ‌است، هر چه بيشتر گرم و مجهز نگه داريد، و با ‌اين استعمارزدگان بي‌عاطفه با روي قهرآميز و چهره متنفر روبرو شويد، و ‌از احکام خلاف عدل و انصاف آنها هر قدر مي‌توانيد تخلف کنيد.
برادران خود راتواصي به حق و تواصي به صبر کنيد، و احکام اسلام و کيفيت حکومت اسلا‌مي را تحقيق و نصب العين خود قرار دهيد، و ناآگاهان را آگاه نماييد.
باشد ‌که خداوند قهار اساس ‌اين ظلم را برچيند.
شما اي محصلين علوم دينيه! اي فضلا و روحانيون حوزه‌هاي مقدسة بخصوص حوزه مقدسة قم! ‌از ‌اين اهانت‌ها و آزارها نهراسيد.
شما ‌که امروز پاسداران اسلام و قرآنيد وظيفه داريد ‌اين سنگر مهم را ‌که آماج تير اجانب و عمال آنهاست، حفظ نماييد و با کمال دلگرمي و اتکال به خداوند متعال و استمداد ‌از ارواح مقدسة صاحبان شريعت و حفاظ قرآن، به کار خود ‌که تحصيل فقه اسلام، تهذيب اخلاق، تنوير افکار و هدايت ملت ستمديده ‌است، ادامه دهيد ‌که خداي متعال با شماست.
شما اي سربازان غيور ولي عصر ـ عجل الله تعالي فرجه ـ ‌که به سربازخانه‌ها کشيده شده‌ايد! با کمال شجاعت تعليمات نظامي را تحکيم کنيد؛ باشد ‌که چون حضرت موسي "ع" ‌که در آغوش فرعون بزرگ شد و اساس ظلم و جور او را در ‌هم پيچيد، شما ‌هم روز مناسبي تحت دستور مقام صالحي بتوانيد ‌اين دستهاي خبيث را قطع، و ‌اين ريشه‌هاي فساد و ظلم را ‌از بيخ و بن برآوريد.
من مصائب و فجايعي را ‌که ‌از طرف دستگاه جبار هر روز بر ‌اين کشور بلازده و ملت ستمديده وارد مي‌آيد به عموم مسلمانان تسليت مي‌گويم.
خداوند متعال قطع يد اجانب را ‌از بلاد مسلمين و خصوص ايران بفرمايد، و توفيق سعادت به ملت اسلام عنايت فرمايد.
و السلام عليکم و رحمه الله و برکاته.

روح‌الله الموسوي الخميني

پاورقي:
* در صحيفه نور "دوره جديد"، ج1، ص 332 و نهضت روحانيون ايران، ج 6، ص 84، تاريخ پيام 20 مرداد 1351 درج شده ‌است.
* درودهاي فراوان.

صحيفه امام ، جلد 2 صفحه 452  (تاريخ: 20 شهريور 1351 / 2 شعبان 1392، مکان: نجف) به نقل از نرم افزار خميني بت شكن


نويسنده :
info@porseman.orgويژه


انتشار اينترنتي مطالب يا چاپ در نشريات دانشجويي با ذکر منبع موجب امتنان است

نقل مطالب در ديگر نشريات با اطلاع ين مجموعه و ذکر منبع بلامانع است

بري چاپ در کتب، کسب اجازه کتبي الزامي است

اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها