خانه> ايستگاه اول >329


149

اول و پانزدهم هر ماه مهمان شماييم

 

بنام خدا - نسخه سوم نرم افزار پرسمان ويژه اندروید آماده شد

منو

بايگاني موضوعي
بايگاني شماره اي
گفتگوي زنده
عضويت
پرسش و پاسخ
پيگيري پاسخ
پاسخ سوالات غيرخصوصي
طرح سوال و ارتباط با ما

احكام نماز و روزه دانشجوي مسافر


جستجو 

بورس مقالات

ابراز محبت دختر به...
درمان خود ارضايي ب...
قرص شب امتحان (تار...
پيامدهاي خودارضايي...
احضار روح با نعلبك...
نظرات مقاله «پيامد...
همجنسگرايي، علل و ...
هولوكاست چيست؟
عجم، دشمن اهل بيت؟...
علامت قبولي توبه
گناهان كبيره
چگونه از ياران اما...
چشم چراني، آثار و ...
رابطه دختر و پسر
احكام نماز و روزه ...
تقويت اراده در انج...
اخلاق پيامبر (4) -...
ماجراي دختران و پس...
شيوه هاي همسريابي
نقش قرآن در زندگي ...
لیست کتب اداره مشا...
شوخي هاي پيامبر
جلسه خواستگاري
...

دوستي با نامحرم در...
چه كنم گناه نكنم؟!
دفتر 30 پرسش ها و ...
شيوه هاي کنترل نفس...
چگونه با تقوي شوم
همه شرايط وضو
اثر بيدار ماندن بي...
چرا فقط بي حجابي! ...
گرايش دختران آمريك...
اگه روسري خود را ب...
ايميل هايي از شيطا...
فطريه چيست؟
جايگاه و ارزش نماز...
چرا جنگ را ادامه د...
دفتر 32 پرسش ها و ...
اخلاق پيامبر(2)- م...
مهارت ارتباط مؤثر ...

آمار سایت


تعداد مقالات:
2218

بازدید مقالات:
8279243

بازدید سوالات:
2653045سوزني به خويش بازديد: 4763

  نظر بدهيد  /   راي بدهيد  /   ارسال به دوستان  /   طرح سوال


مي خواستم سرمقاله اين شماره را پيرامون اين مسئله بنويسم که لازمه عدالت طلبي، انتقاد از خويش است. بهتر ديدم به جاي اين اطاله گويي ها، کمي از خويش و اداره مشاوره انتقاد کنم. بخوانيد و نظر بدهيد:

در روزگاري غريبي فرهنگ، مرکزي پيدا شده با بودجه هاي کلان و تشکيلات گسترده در دانشگاه ها که ادعاي کار فرهنگي دارد. يکي از زير مجموعه هاي آن، اداره مشاوره است که به منظور پاسخگويي به سوالات دانشجويان تشکيل شده است. به نظر شما اين اداره چقدر مخاطب دارد؟ اگر بگويم هم اکنون 70 هزار پرسش و پاسخ در بانک سوالات اداره مشاوره حتما مي گوييد «اوه» و اين کلمه را مي کشيد و ادامه مي دهيد چقدر زياد. اما يک سوال تکميلي: طي اين هفت هشت سال، در مجموع چقدر دانشجو داشته ايم؟ اگر هر کدام از اين سوالات براي يک دانشجو باشد، حساب کنيد ما با چند درصد دانشجويان در ارتباطيم؟ آيا به يک درصد مي رسند؟

البته اداره مشاوره، جاي چندان بزرگي نيست، اما ادعاي بزرگي دارد. اين اداره مدعي است که پاسخگوي سوالات دانشجويان است، براي اين منظور سايتي راه اندازي کرده است، محققين را وادار کرده که شبانه براي گفتگوي زنده به اداره بيايند، شماره پيام کوتاه تهيه کرده و خيلي چيزهاي ديگر. اما برنامه راهبردي بلند مدتي ندارد که بتواند بر اساس آن حرکت کند. افق آينده اش حدودا مشخص است، اما واضح نيست.

در اين بين، نشريه الکترونيکي پرسمان که بنده سردبير آن هستم نيز استثناء نيست. اين نشريه -يعني همين که الان در حال مطالعه آن هستيد- دوست داشت برنامه ريزي دقيق تري داشته باشد، اما موفق نشد. چرا؟ چون مسئول آن -يعني سيد علي ثاقب- وقت کافي براي آن صرف نکرد. وقتي مسئول کاري براي آن دل نسوزاند، چه انتظاري از بقيه؟

درست است که کار اصلي نشريه بر عهده محققان است که مقاله هاي مناسب تهيه کنند و تحويل بدهند، اما واقعيت اين است که هيچ پيگيري مستمري از جانب ما نبوده که محرک محققين باشد.

نشريه، هر چند تا حدودي برنامه ريزي دارد، اما از يک خط سير منطقي و برنامه ريزي مدت دار محروم است. مسئول آن نيز سردبير است. ديگر همکاران اداره، آنقدر کارشان زياد است که گاهي فعاليت معمولي خود را در ساعات عصر يا شب انجام مي دهند. اين سردبير است که بايد نشريه را سامان بدهد، آن را منظم کند، به غناي علمي آن اضافه کند، وضع ظاهري و گرافيکي آن را بهبود ببخشد، بخش هاي جديد را -که قولش را داده بوده- اضافه کند. اما دريغ که نمي تواند.

فکر کنم تاخت و تاز کافي باشد. گوش اگر گوش من و ناله اگر ناله باز هم خود من، آنچه البته به جايي نرسد فرياد و داد و اين جور مقاله هاست. ولي آن چيزي که به جايي مي رسد، دعاست. دعا کنيد که يا ما بهتر شويم، يا يکي از ما بهتر بيايد. البته بنده استعفاي خود را به هر صورت تکذيب مي کنم.

ناگفته بسيار ماند

يا حق؛ امضاء: سردبيرنظر شما راجع به اين مقاله

 
  نظرات ساير كاربران

       ناشناس : با سلام و تشکر از مطالب زیبای شما دوست عزیز

       ناشناس : با سلام وقت ندارم زياد صحبت كنم. فكر مي كنم شما قوي ترين و پرانرژي ترين و در عين حال مظلوم ترين سردبيري باشي كه من ديدم موفق باشي عزيز

       ناشناس : سلام ان شاالله که خدا کمک میکنه.ما هم دعا میکنیم. ولی یه نکته که برا خود من همیشه حجت بوده: کسی که برا خدا کار میکنه: 1-خستگی نداره 2-انتظار پاداش از غیر خدا نداره 3-از همه مهمتر اینکه اگه به اون چیزی که میدونه در حد وسعش عمل کنه خدا جایی رو که نمیدونه یا نمیرسه یا نمیتونه جبران میکنه البته بزرگان میگن باید اخلاص داشت ولی این مال خود بزرگان هست برا یکی مث من همین که دروغ نگه و سعی کنه که صداقت داشته باشه کافیه. من فکر کنم برا قدم اول همین که چیزی رو که خودت انجام نمیدی از دیگران نخای کافیه... البته منظورم خودم هست.... در ضمن من یه میل به شما زدم که در مورد همکاری بود اگه نرسیده یا ندیدین بفرمایید که من دوباره بفرستم سبز باشین یاعلی

 نظر سنجي: عالي خوب متوسط  ضعيف  

     نظر متني:
    
نام/نشاني ايميل :
     متن :
              
                                                                         
               

     ارسال براي دوستان :
     نام شما:    نشاني ايميل:  
   
      

 ويژه


انتشار اينترنتي مطالب يا چاپ در نشريات دانشجويي با ذکر منبع موجب امتنان است

نقل مطالب در ديگر نشريات با اطلاع ين مجموعه و ذکر منبع بلامانع است

بري چاپ در کتب، کسب اجازه کتبي الزامي است

اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها