خانه> آخر خط >284


149

اول و پانزدهم هر ماه مهمان شماييم

 

بنام خدا - نسخه سوم نرم افزار پرسمان ويژه اندروید آماده شد

منو

بايگاني موضوعي
بايگاني شماره اي
گفتگوي زنده
عضويت
پرسش و پاسخ
پيگيري پاسخ
پاسخ سوالات غيرخصوصي
طرح سوال و ارتباط با ما

احكام نماز و روزه دانشجوي مسافر


جستجو 

بورس مقالات

ابراز محبت دختر به...
درمان خود ارضايي ب...
قرص شب امتحان (تار...
پيامدهاي خودارضايي...
احضار روح با نعلبك...
نظرات مقاله «پيامد...
همجنسگرايي، علل و ...
هولوكاست چيست؟
عجم، دشمن اهل بيت؟...
گناهان كبيره
علامت قبولي توبه
چگونه از ياران اما...
چشم چراني، آثار و ...
رابطه دختر و پسر
تقويت اراده در انج...
احكام نماز و روزه ...
اخلاق پيامبر (4) -...
ماجراي دختران و پس...
شيوه هاي همسريابي
نقش قرآن در زندگي ...
شوخي هاي پيامبر
لیست کتب اداره مشا...
جلسه خواستگاري
...

چه كنم گناه نكنم؟!
دفتر 30 پرسش ها و ...
دوستي با نامحرم در...
چگونه با تقوي شوم
همه شرايط وضو
شيوه هاي کنترل نفس...
اثر بيدار ماندن بي...
گرايش دختران آمريك...
چرا فقط بي حجابي! ...
اگه روسري خود را ب...
ايميل هايي از شيطا...
جايگاه و ارزش نماز...
چرا جنگ را ادامه د...
دفتر 32 پرسش ها و ...
اخلاق پيامبر(2)- م...
خاطره اي جالب از ز...
مهارت ارتباط مؤثر ...

آمار سایت


تعداد مقالات:
2216

بازدید مقالات:
8105985

بازدید سوالات:
2644815حقيقت هميشه زنده بازديد: 5101

  نظر بدهيد  /   راي بدهيد  /   ارسال به دوستان  /   طرح سوال


شماره هاي اخير با نام حضرت زهرا(سلام الله عليها) عجين شده است. و اين شماره هم همزمان با هجدهمين سالگرد ارتحال بيانگذار جمهوري اسلامي و در سالروز قيام خونين 15 خرداد منتشر مي شود. براي شادي روح ام ابيها، صديقه کبري، فاطمه زهرا(سلام الله عليها) و براي علو درجات بنيانگذار جمهوري اسلامي و شهداي 15 خرداد يه فاتحه با يه صلوات هديه کنيم.  اللهم صل علي محمد و آل محمد

نقطه سر خط

 

توي اين فكر بودم كه چطور ميشه يه آدم غير معصوم به مقامي برسه  كه بتونه قلب خيلي ها از دوست و دشمن رو تسخير كنه. با خودم مي گفتم انجام وظيفه باعث اين عظمت شده ولي باز مي گفتم خيلي ها در طول تاريخ وظيفه شان را به خوبي انجام دادن ولي اين طور محبوب نشدن. تا اينكه مقام معظم رهبري توي سخنراني سالروز رحلت امام (ره) به اين سوالم پاسخ داد و عوامل اين مقام را اينطور برشمرد: ايمان مخلصانه و عمل صادقانه ... از خود عبور كردن، براي خود تلاش نكردن، خدا را ديدن و از خدا الهام گرفتن و براي خدا مجاهدت به تمام معنا انجام دادن.

«... اين جور است كه شما مي‏بينيد امام بزرگوار ما هر روز گوئي زنده‏تر ميشود؛ در فضاي جامعه‏ي ما و در فضاي بين‏الملل اسلامي، روزبه‏روز امام بزرگوار برجسته‏تر و فكر او و راه او فهميده‏تر و ملموستر ميشود. آن چيزي كه اين دوام را، اين استمرار وجود را، اين بركات را پديد آورده است، چيست؟ آن، ايمان مخلصانه و عمل صادقانه است.

امام بزرگوار ما مصداق اين آيه‏ي شريفه بود كه «انّ الّذين امنوا و عملوا الصّالحات سيجعل لهم الرّحمن ودّا»؛ هدف او، هدف الهي؛ رفتار او، رفتار ايماني؛ و عمل او، عمل صالح. اين است كه در فضاي ذهنيت جامعه‏ي اسلامي، براي چنين موجودي ميماند و ميرائي ندارد؛ مثل سلسله‏ي انبياء الهي و اولياء الهي كه جسمشان از مردم غايب شد، اما حقيقتشان و هويتشان زنده است.

رهبران مادي را با انواع حيله‏ها ميخواهند در دلها زنده نگه دارند، نميشود. جسد لنين - رهبر شوروي - را موميائي كردند تا بماند و جلوِ چشم باشد، اما نماند. آن موميائي - يك جسم بي‏ارزش - آن فكر و آن اصول و آن ياد، همه محكوم به زوال شد؛ هم در جامعه‏ي خود او، هم در سطح جهان.

تفاوت رهبري و زعامت معنوي و روحي اين است. علت هم همان اتصال با منبع اصلي قدرت، ارتباط با خدا، همه چيز را از او دانستن و همه كار را براي او كردن، است. اين راز اقتدار و ماندگاري و نفوذ مردان خداست. امام با اين ديد و با اين مبنا، همچنان زنده خواهد ماند. دشمنان او، مخالفان او، معارضان ديني و سياسي او، رفتند و خواهند رفت؛ اما امام بزرگوار با فكرش، با هويتش و با وجود حقيقي‏اش در جامعه‏ي اسلامي و در جامعه‏ي بزرگ بشري ادامه پيدا خواهد كرد و روز به روز برجسته‏تر و قويتر و محسوستر خواهد شد. راز قدرت معنوي امام بزرگوار ما اين است.

سرّ اين نفوذ عجيب كه اين مرد بزرگ در دل توده‏هاي عظيم مسلمان در كشورهاي مختلف راه يافت و راز اين نفوذ عظيم، اين است: از خود عبور كردن، براي خود تلاش نكردن، خدا را ديدن و از خدا الهام گرفتن و براي خدا مجاهدت به تمام معنا انجام دادن. اين راز عظمت امام بزرگوار و رهبري روحاني است. پيامبران هم راز نفوذشان، راز ماندگاري‏شان همين بود؛ والّا ظواهر و بند و بست سياسي و شعارهاي دهان‏پركن و مورد علاقه‏ي توده‏هاي مردم را همه بلدند بدهند؛ ديگران هم اين كارها را ميكنند. اين نيست آن چيزي كه يك زعيم معنوي و روحاني را در دلها نافذ ميكند؛ بر دلها حاكم ميكند. و حكومت او از نوع حكومت معنوي و صوري نيست؛ از نوع حكومت انبياء است؛ از نوع حكومت جباران و جائران هرگز نيست. لذا شما در زندگي امام كه نگاه ميكنيد، اين ارتباط با خدا و اتصال با خدا در او يك سكينه و آرامشي به وجود مي‏آورد. آنجائي كه ديگران وحشتزده ميشدند، او آرام بود! آنجائي كه ديگران به تزلزل مي‏افتادند، او قاطع و مصمم بود. در وصيتنامه‏ي خود هم خطاب به مردم ايران، بلكه ملتهاي مسلمان ميگويد با دلي آرام و قلبي مطمئن از مردم خداحافظي ميكند و به جوار رحمت الهي ميرود. دمِ مرگ هم با دل آرام اين جهان را ترك ميكند. ... »
متن كامل سخنراني رو  مي تونيد توي اين صفحه بخونيد.

 

نقطه سر خط

 

با راه اندازي سامانه پاسخگويي اينترنتي الحمد لله استقبال خوبي از اين سامانه شده است. دوستاني که نوع "درج در سايت" را هنگام طرح سوالاتشان انتخاب كرده اند مي توانند پاسخ سوالشان را در اين صفحه پيگيري كنند.

عزيزاني هم كه نام كاربري و كلمه عبور را فراموش كرده اند مي توانند در اين صفحه پاسخ سوالشان را ببينند (البته اگه سوالشون خصوصي نبوده)

نقطه، آخر خط
امضاء: آخر خط نويسنظر شما راجع به اين مقاله

 

 نظر سنجي: عالي خوب متوسط  ضعيف  

     نظر متني:
    
نام/نشاني ايميل :
     متن :
              
                                                                         
               

     ارسال براي دوستان :
     نام شما:    نشاني ايميل:  
   
      

 ويژه


انتشار اينترنتي مطالب يا چاپ در نشريات دانشجويي با ذکر منبع موجب امتنان است

نقل مطالب در ديگر نشريات با اطلاع ين مجموعه و ذکر منبع بلامانع است

بري چاپ در کتب، کسب اجازه کتبي الزامي است

اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها