خانه> اجتماعي و فرهنگي >186


149

اول و پانزدهم هر ماه مهمان شماييم

 

بنام خدا - نسخه سوم نرم افزار پرسمان ويژه اندروید آماده شد

منو

بايگاني موضوعي
بايگاني شماره اي
گفتگوي زنده
عضويت
پرسش و پاسخ
پيگيري پاسخ
پاسخ سوالات غيرخصوصي
طرح سوال و ارتباط با ما

احكام نماز و روزه دانشجوي مسافر


جستجو 

بورس مقالات

ابراز محبت دختر به...
درمان خود ارضايي ب...
قرص شب امتحان (تار...
پيامدهاي خودارضايي...
احضار روح با نعلبك...
نظرات مقاله «پيامد...
همجنسگرايي، علل و ...
هولوكاست چيست؟
عجم، دشمن اهل بيت؟...
علامت قبولي توبه
گناهان كبيره
چگونه از ياران اما...
چشم چراني، آثار و ...
رابطه دختر و پسر
احكام نماز و روزه ...
تقويت اراده در انج...
اخلاق پيامبر (4) -...
ماجراي دختران و پس...
شيوه هاي همسريابي
نقش قرآن در زندگي ...
لیست کتب اداره مشا...
شوخي هاي پيامبر
جلسه خواستگاري
...

دوستي با نامحرم در...
چه كنم گناه نكنم؟!
دفتر 30 پرسش ها و ...
شيوه هاي کنترل نفس...
چگونه با تقوي شوم
همه شرايط وضو
اثر بيدار ماندن بي...
گرايش دختران آمريك...
چرا فقط بي حجابي! ...
اگه روسري خود را ب...
ايميل هايي از شيطا...
فطريه چيست؟
جايگاه و ارزش نماز...
چرا جنگ را ادامه د...
دفتر 32 پرسش ها و ...
اخلاق پيامبر(2)- م...
مهارت ارتباط مؤثر ...

آمار سایت


تعداد مقالات:
2218

بازدید مقالات:
8343103

بازدید سوالات:
2656534چرا فقط بي حجابي! بازديد: 21217

  نظر بدهيد  /   راي بدهيد  /   ارسال به دوستان  /   طرح سوال


سؤال: تو اين دور و زمونه گناه کردن خيلي عادي و رايجه. مردم هم هر گناهي که بخوان مي کنند. سؤال من اينه که چرا تو اين همه گناه کبيره توجه همه فقط به سمت بي حجابي خانم هاست که تازه گناه کبيره هم نيست. چرا اهالي سرزمين تقوا چشمشون رو روي قتل، رباخواري، شرابخواري، دزدي، کم فروشي، غيبت، ترک نماز و هزار تا چيز ديگه بستن و فقط به اين موضوع توجه دارند؟
جواب: يكي از اهداف اصلي تشكيل حكومت اسلامي ، فراهم نمودن زمينه هاي لازم جهت تكامل و سعادت مادي و معنوي انسان مي باشد و در اين جهت موظف است هر آنچه در رشد و هدايت جامعه و انسان موثر است را فراهم و از بروز و ظهور موانع جلوگيري نمايد . البته فرايند رشد و تكامل واقعي انسان امري است اختياري و فرد بايد با اراده و با تقويت ايمان و عقيده خويش و عمل به احكام الهي بدان دست يابد و حكومت در اين زمينه نمي تواند نقش تحميلي داشته باشد؛ چنانكه قرآن كريم مي فرمايد : ‌«لا اكراه في الدين»، اما در عين حال موظف است محيط اجتماعي سالم و بدور از معصيت و گناه و هم چنين ساير لوازم تكامل را فراهم سازد تا فرد در مقابل ارتكاب گناه و باز ماندن از رشد و هدايت هيچ گونه عذر و بهانه اي نداشته باشد. در نگاه قرآن، پرداختن به مسائل اجتماعي، اصلاح امور جامعه و برقراري مناسبات عادلانه، از اهداف نبوت و از تعاليم اساسي دين است.«لَقَدْ أَرْسَلْنا رُسُلَنا بِالْبَيِّناتِ وَ أَنْزَلْنا مَعَهُمُ الْكِتابَ وَ الْمِيزانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ وَ أَنْزَلْنَا الْحَدِيدَ فِيهِ بَأْسٌ شَدِيدٌ وَ مَنافِعُ لِلنَّاسِ»(حديد ، آيه 25) «به راستي كه پيامبران را با پديده هاي روشن گر فرستاديم و همراه آنان كتاب و ميزان نازل كرديم، تا مردم به دادگري برخيزند و آهن را كه در آن نيروي سخت و سودهاي فراوان براي مردم است، پديد آورديم».«وَ لَقَدْ بَعَثْنا فِي كُلِّ أُمَّةٍ رَسُولاً أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ وَ اجْتَنِبُوا الطَّاغُوتَ » (نحل ، آيه 36) «و به راستي در هر امتي، پيامبري فرستاديم كه خداوند را بندگي كنيد و از پيروي طاغوت دوري جوييد» .اين قبيل آيات و نمونه هاي متعدد ديگر بيانگر مسئوليت حكومت و جامعه در قبال اصلاح جامعه مي باشد و در اين راه موظف است نهايت سعي و تلاش خود را به كار ببرد به هيچ وجه نمي توان به صرف فراگير شدن برخي گناهان از نظام اسلامي انتظار داشت كه از انجام كارويژه خود در جهت مقابله با مظاهر فساد در جامعه ، خودداري نمايد.
البته موضوع مهم ديگري كه در زمينه برخورد حكومت با مرتكبان گناه مهم است تفكيك ميان گناهاني است كه نمود و اثر كاملا آشكاري در جامعه دارد- و وجود آنان علاوه بر تظاهر آشكار به نفي قوانين و مقررات الهي موجبات ارتكاب ساير معاصي را نيز فراهم مي آورد - با ساير گناهاني كه از چنين ويژگي و آثاري برخوردار نمي باشند. بر اين اساس نظام اسلامي علي رغم اينكه موظف به برخورد با همه گناهاني كه آثار اجتماعي دارند مي باشد اما مواجهه با اين قبيل گناهان (قسم اول) نيازمند توجه و برخورد شديد تر است.
واقعيت اين است كه نظام جمهوري اسلامي ايران به دليل ماهيت اسلامي و انتظاري كه جامعه اسلامي از آن دارد به تناسب امكانات خويش تلاش مي نمايد تا زمينه هاي رشد و ترقي مادي و معنوي جامعه را فراهم و با مظاهر گناه و تجاوز كنندگان به قوانين الهي برخورد نمايد . البته به هيچ وجه مدعي نيستيم در اين زمينه كاملا موفق بوده ، اما اين چنين نيست كه تنها برخورد با گناه را در بدحجابي محدود و از برخورد با مرتكبين ساير گناهان چشم پوشي نموده باشد ؛ كافي است شما سري به محاكم قضايي بزنيد تا با ديدن پرونده هاي متعددي كه مربوط به ساير گناهان است ، واقعيت امر روشن شود و حتي در مقابل برخي معتقدند نظام اسلامي آن گونه كه لازم است در مقابل بدحجابي شدت عمل ندارد ؛ كه البته در پاسخ بايد گفت كه بي حجابي و بدحجابي علاوه بر راهكار فيزيكي ، راهكار فرهنگي و اجتماعي نيز دارد كه توجه جدي به آن مي تواند نقش اساسي در حل اين معضل ايفا نمايد.
در ادامه جهت تبيين دقيق موضوع توضيحاتي در زمينه چرايي برخورد نظام اسلامي با پديده بدحجابي آورده مي شود:

نظام اسلامي و بدحجابي
از آنجا كه انسان موجود اجتماعي است، جامعه بزرگي كه در آن زندگي مي كند، از يك نظر همچون خانه او است و حريم آن همچون حريم خانه او محسوب مي شود. پاكي جامعه به پاكي او كمك مي كند و آلودگي آن، به آلودگي اش مي افزايد! روي همين اصل در اسلام با هر كاري كه جو جامعه را مسموم يا آلوده كند به شدّت مبارزه شده است؛ چرا كه گناه، همانند آتش است. هنگامي كه در نقطه اي از جامعه اين آتش روشن شود، بکوشيم آن را خاموش يا محاصره کنيم. اما اگر به آتش دامن زنيم و آن را از نقطه اي به نقطه ديگر ببريم و يا آن را به حال خود واگذاريم، حريق همه جا را فرا خواهد گرفت و كسي قادر بر كنترل آن نخواهد بود! از اين گذشته عظمت گناه در نظر مردم و حفظ ظاهر جامعه از آلودگي هاي خود سد بزرگي در برابر فساد است. اشاعه فحشا و نشر گناه و تجاهر به فسق و تسامح در اين موضوع، اين سد را مي شكند و گناه را در اذهان كوچك و آلودگي به آن را ساده مي نمايد. بر همين مبنا حكومت اسلامي، موظف است جلوي منكرات را بگيرد. اين به معناي تحميل به حجاب نيست؛ بلكه نوعي واكسينه كردن جامعه در مقابل بيماري هاي رواني و معنوي است. در جامعه اسلامي همه وظيفه دارند به بهداشت رواني و سلامت روحاني توجه كنند. اين همان امر به معروف و نهي از منكر و نظارت ملي است. حاكمان اسلامي موظف اند موانع رشد فضايل انساني را از بين ببرند و اين در حقيقت بستر سازي براي سلامت رواني جامعه است و در زمان پيامبر و امام علي(ع) نيز هرچند زنان بدحجاب وجود داشته؛ اما قرآن با اين پديده برخورد كرده است، به دنبال آن ديگر آنها نمي توانستند هر طور دلشان خواست در اجتماع ظاهر شوند؛ حتي اقليت هاي مذهبي نيز موظف به رعايت مقررات اسلامي در جامعه اسلامي بوده اند.
در آيات 31 سوره «نور» و 34 و 59 سوره «احزاب» كيفيت رفتار اجتماعي زن مورد توجه قرار گرفته است. نيز از آيات امر به معروف و نهي از منكر مي توان استفاده كرد كه جلوي هر گونه منكر و زشت، بايد ايستاد و اجازه ظهور و بروز به آن نداد.
در هر صورت هنجارهاي ديني در جامعه را بايد به اجرا گذاشت و نمي توان تنها به عقيده و ميل مردم اكتفا كرد. فكر كنيد چقدر از مردم حاضرند با ميل و رغبت و از روي اعتقاد، از رشوه گرفتن و اختلاس اجتناب كنند؟ چقدر حاضرند از شراب و زنا با ميل و رغبت احتراز نمايند تا آنها را آزاد گذاشت که در عمل هم با ميل و رغبت وظايف خويش را اجرا كنند!؟ اين موضوع منحصر به كشور ما نيست. در هر كشوري يك سلسله دستوراتي است كه به اجبار آنها را به اجرا مي گذارند. در كشوري مثل فرانسه ـ كه آن را مهد آزادي مي شمارند ـ چگونه به اجبار دختران را وادار به بي حجابي مي كنند تا به مدرسه يا دانشگاه راه يابند! تفاوت در جامعه اسلامي و غيراسلامي در نوع هنجارها است؛ نه چگونگي برخورد با آنها.
بسياري از حكمت ها و فلسفه هاي حجاب امروزه روشن شده است؛ از جمله:
1. پوشش امري غريزي و فطري براي بشر است. كاوش هاي باستان شناسي نشان مي دهد كه از دير زمان بشر در حد امكان نسبت به مسئله پوشش اهتمام ورزيده است و همه صاحبان اديان نيز آن را سرلوحه عمل قرار داده اند.
2. مستور بودن زيبايي ها و جاذبه هاي جنسي زن و مرد، آنها را از معرض ديد و طمع ورزي شهوت پرستان هرزه محافظت مي كند و امنيت و بهداشت رواني جسمي آنان را تأمين مي کند.
3. برهنگي راهبر به سوي بي بند و باري و لجام گسيختگي جنسي است كه عواقب شوم و زيانباري دارد:
3ـ1. گسترش فساد و ناهنجاري هاي اجتماعي،
3ـ2. شيوع بيماري هايي چون سفليس سوزاك ايدز و...،
3ـ3. سست شدن پيمان مقدس خانواده، گسترش آمار طلاق و فزوني عقده هاي روحي در كودكان،
3ـ4. زياد شدن فرزندان نامشروع.
اينها و ده ها مشكل اجتماعي ديگر، عواقب شومي است كه جهان غرب را سخت برآشفته است و ستاره تمدنش را به افول مي كشاند تا آنجا كه حتي فرياد متفكران ماترياليستي چون راسل را برآورده و جهان را سخت بر آنان تنگ كرده است. اما مكتب گران قدر اسلام در پرتو هدايت هاي نوراني اش (همچون حجاب) از اساس با اين جريان ويرانگر به مبارزه برخاسته و حجاب را دژي استوار براي صيانت فرد وجامعه از آسيب هاي بي شمار قرار داده است. از همين رو است كه استعمارگران براي تخدير جوانان و در بند كشيدن آنان و گسترش اهداف ظالمانه خويش، از بي حجابي و برهنگي به عنوان ابزاري قوي سود مي جويند.
در هر صورت، موضوعاتي نظير حفظ نظام اجتماعي، بقاي نسل و خانواده، تأمين سلامت فکري و روحي ـ رواني افراد جامعه و فراهم کردن بستري مناسب و محيطي سالم براي پرورش و تکامل مادي و معنوي انسان و بالآخره پرهيز از عواقب شومي که جوامع ديگر به دليل رعايت نکردن اين قبيل محدوديت ها گرفتار آن شده و يا در آن دست و پا مي زنند و... نظام اسلامي را ملزم به اجراي اين حکم ارزشمند الهي کرده است.  و البته در كنار برخورد موثر و استفاده از راهكارهاي فيزيكي و فرهنگي براي زدودن اين معضل از جامعه اسلاميمان با ساير مظاهر گناه و مرتكبان آن نيز تا انجا كه توانايي داشته باشد برخورد مي نمايد
.
براي آگاهي بيشتر ر.ك:
        مرتضي مطهري، فلسفه حجاب؛
        غلامعلي حداد عادل، فرهنگ برهنگي و برهنگي فرهنگينظر شما راجع به اين مقاله

 
  نظرات ساير كاربران

       Mohammad.karimi.karahroudi : امام حسین دلیل قیام خودراامربمعروف ونهی ازمنکرفرمودووظیفه اتقال این پیام باحضرت زینب بودامانه فقط امربه کسانیکه دران زمان زندگی میکردندبلکه به هرکس که سخنش به گوش اوبرسدواوخودانچه میگفت عمل میکردایاحضرت زینب فرمودحجاب یابی حجابی جوابش راهرکس خودباقدری تامل خواهددانست که دربدترین وسخت ترین شرایط الگوست ایامادرایشان سیده النساعالمین بی حجاب بودیاباحجاب درسته که کسی مثل انهانخواهدشداماالگوی تمام انسانهااینهاهستندلقدکان فی رسول الله اسوه حسنه گذشته ازین درجنگی که سالهای دوردرتاریخ شدانگلیس یکطرف ان بودبرای نابودکردن دشمن زنان برهنه درسپاه دشمن فرستاد.دراینکه زن جنس لطیف است کس شک نداردایاجنس لطیف به مراقبت بیشتراحتیاج ندارداصلااگه حجاب بدبودخداواجبش نمیکردعقل خداازماخیلی بیشتره بعدشم اینهاهمه امتحانه

       سعید : این بی حجابها,بدحجابها وساپورت پوشها رو باید اعدام کرد
       پرسمان : واقعا به نظر شما بهترین راه اینه؟!...

       aminalizadeh915... : من اصلا کاری به هیچ چی ندارم ...من خودم به فلسفه حجاب رسیدم و میدونم که چه گوهری هست برای هر مرد و زن ... اما خودم اگه دختر میبودم واقعا زورم میومد توی جامعه اسلامی ای زندگی کنم که فقط حجابش اسلامیه ... باور کنید اگه فقط حجاب رو فاکتور بگیریم کشورهای غربی حداقل توی سیاست داخلیشون از ما خیلی اسلامی ترند(قبول دارم که سیاست خارجیشون شاید اینجوری نباشه) ... باور کنید زمان خلافت حضرت علی(ع) اینقدر همه چی بر اساس عدالت اجتماعی بوده که اصلا خانوما نمی تونستن بهونه بیارن که آقا چرا به ما زنا گیر میدین چون همه چی اسلامی بوده نه فقط حجاب ... تازه بماند که هیچ گونه، بله هیچ گونه روایت مطقنی از برخورد با اندک زنان بدحجاب اون موقع دیده نشده .... بله باور کنید اینکه بعضی از خانوما زورشون میاد حجاب اختیار کنن دلیلش اینه که وقتی بعضی مسئولین مثل آب نبات تو چشات نگاه می کنن و دروغ می گن عین راست!!! دروغی که حتی آثار اجتماعیش از شراب خواری در ملا عام هم بدتره و حتی عذر میخوام از زنا هم بدتره آب از آب تکون نمیخوره انگار یه چیز عادیه اما تا بانوانمون می خوان برن جدای از آقایون و با حجاب تو استادیوم تیم ملیشون رو تشویق کنن این مفسده تشخیص داده میشه و سریعا مسئولین موضع می گیرند و ... بابا پدرتون خوب مادرتون خوب قبول شما به فکر سلامت اجتماعی جامعه اید دمتون گرم ولی چرا فقط خانومامون باید اسلامی باشن باور کنید دروغ هم یه گناه کاملا اجتماعیه ... فساد اداری اقتصادی کاملا اجتماعیه چون اعتماد مردمو از حکومت صلب میکنه ... نظرات شخصی و تندرویانه یک عده ای که دور از منطق گفته بشه هم اجتماعیه ... فقط حجاب که اجتماعی نیس !!!! خسته شدم ... باور کنید اگه بخوام میتونم به اندازه یه کتاب6جلدی چیزایی بنویسم که حداقل هممون رو به فکر فرو ببره ولی حیف که نمیشه خیلی از چیزا رو گفت ... تازه اگه همین هم سانسور نشه ...
       پرسمان : باعرض سلام خدمت پرسشگر محترم
ضمن تشكر از ارتباط جنابعالي با اين مركز، خدمت شما عرض نماييم كه پرسش شما بسيار كلي ميباشد كه بايستي از جنبه هاي مختلف مورد بررسي قرار گيرد. پاسخ مفصلی برای شما آماده شده است که علاوه بر ایمیلتان، می توانید با شناسه 773217 و گذرواژه mglje (حرف سوم L است) در صفحه مشاهده و پیگیری پاسخ: http://www.porseman.org/q/aservice.aspx مطالعه بفرمایید. منتظر مکاتبات بعدیتان هستیم. موفق باشید.


       ali.ft1... : سلام. گاهی اوقات شیطان دلایلی برای آدم میاره که ما به زبان میاریم وعده ای رو گمراه می کنیم. شنیدنش زیاد سخت نیست. گوش کن: - چرا باید با حجاب باشی . - امکان داره چادرت جلو دست و پات رو بگیره بهتره یه مانتو مناسب بپوشی. - اصلا مقنعه زیر گلوی آدم رو میگیره باهاش احساس راحتی نداری. - ای بابا ما که نمی تونیم برسیم به خدا پس ولش کن. - عقل مردم به چشماشونه،شوهر گیرت نمیاد ها. - چادر سیاهه و رنگش مورد علاقت نیست. - خدا آدم رو آزاد آفریده، ولش کن. - تو جمع دوستات ضایع بازی در نیار حالا یه باره دیگه چیزی نمیشه. - یه خورده قشنگ باش این چه وضعیه. - اصلا چرا خدا ما رو زیبا افریده اگر قرار به کسی نشون ندی که نمی فهمن. - داره سنت میره بالا یه خورده به خودت برس. - آقایایون نباید نگاه کنن این چه وضعیه. - تو که ضامن شهوت دیگران نیستی اون مرد خودش خرابه، تو خوبی و نیتت پاکه . از این مرحله شیطان شروع می کنه به مغرور کردن تو و میگه : - دلت باید صاف باشه توام که پاکی و معصوم و حرف های دیگه. به خاطر همین میگن يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّيْطَانِ. خطوات یعنی همین مرحله به مرحله . بعدش میگی باید یکی برام دلیل محکم بیاره چرا حجاب داشته باشم، بهت میگن خدا گفته از این دلیل محکم تر. میگی کجا گفته تو قران که ندیدم. حرف شیطان رو گوش کردن یعنی چه کار کردن پس. حلا یه جون که شما رو میبینه شیطان همون لحظه میره سراغش ( چون جن محدود به مکان نیست) و میگه : - نگا چقدر قشنگه. - برو دنبالش از دستت میره ها. - مگه چند تا از اینا به تورت میخوره، حیفه ها. - بعدش ازدواج می کنید ، پرید ها .. حالا جوان میگه خدا من که با این وضعم نمی تونم برم ازدواج کنم تو خودت نگاه کن به حال من،و غصه وجودش رو فرا میگیره. حالا خدا با شما چه کار میکنه؟ خودش عالم تراست.
       پرسمان : ممنون از نظر و مطالب مفیدتون.

       محمود : خانم لیندا شما تو کشورهای غربی یاد گرفتید شهوت و غریزه حیوانیت را آزادی بگویید و رفتار کنید در عوض عقلانیت وانسان بودن را حبس کرده و از آن بدی یاد میکنید.این مسئله در کشور عزیز ما ایران برعکس هست.ما از عقلانیت و انسانیت دفاع میکنیم و خوی حیوانیت و شهوت را در بند میکشیم .شما هم بیاموزید و درک کنید.

       مرضیه : خطاب به لیندا خانوم و مهسا خانوم: چرا این جور آزادی هایی که شما می خواهید در ایران باشه ولی آزادی حجاب در مهد آزادی یعنی فرانسه نباشه؟ چرا یک دختر بخاطر اینکه مجبور میشه روسریش رو برداره سرش را از ته می تراشه تا مویی در سر نداشته باشه(در فرانسه)؟ چرا منع حجاب در ادارات دولتی این کشورها وجود داره؟ چرا قبول قانون همجنس گرایی اجباریه؟ چرا از آزادی غربی این بی بندوباری ها رو می بینید و رفتارهای افراطیشون نسبت به آزادی عمل مسلمانان را نمی بینید؟ چرا یک خانم با حجاب در آلمان بعد از تجاوزی که از طرف یک افراطی بهش میشه و به دادگاه شکایت می کنه در مقابل همسر و فرزندانش و قاضی دادگاه با 18 ضربه چاقو کشته میشه؟ چرا حق ورود دانش آموزان با حجاب به مراکز علمی و مدارس وجود نداره؟ حتی توی کشور مدعی آزادی هم محدودیت و قانون وجود داره. حتی توی دانشگاه معتبر دنیا محدودیت و قوانین پوشش وجودداره.

       علي : ناشناس بروحال كن تاباهات حال كنن

       علي : ليندا خانوم وقتي من البته تمام مردها يك زن بيحجاب رامبينندچي ميشه تودوست داري ازت سواستفاده بشه پس بروتا همه مردها بدبختت كنن ازقديم گفتن مرد فقط بازن گول ميخوره بعدش مثلا تو چراارايش ميكني جه سودي داره غيرازاين كه مردها بگن چه قشنگي كاش تويه شب تورختخواب من باشي

       میلاد : بابا ما نمیدونم این حجاب چیه که بعضی خانما اینقد سختشونه رعایت کنن بابا اگه به ما میگفتن حجاب کنیم میکردیم آپولو که هوا نمیکنید کلا از خانوما یه حجاب خواستند ببین چقد علم شنگه راه میندازن پس ما مردا و آقایون محترم چی باید بگیم؟

       نادي : هر وقت خوشتيب كردي و دوست نداشتي توجه مردي رو به خودت جلب كني ومردي هم نبود كه به سر ووضع خوشتيبت توجه كنه به بيحجابيت ادامه بده.اما فك نكم خدا چنين بشري آفريده باشه!!

       مهسا : یعنی من که مسلمان نیستم باید حجاب بگیرم توی جامعه؟ چرا؟؟ یعنی کشوری مثل سوئد که مسلمان نیستند و زن هاشون بی حجاب اند همگی میروند جهنم؟ یعنی اونجا همه آقایون هوش از سرشون رفته و توی خیابون بهم تجاوز میکنن؟ یعنی اونجا از صبح که بری توی خیابون قدم بزنی، غریزه آقایونشون مدام فعاله و باعث اذیت و آزارشون میشه؟ کی گفته من (خانوم ها) باید مطابق تمایل آقایون لباس بپوشیم؟ چرا من نمیتونم خوش تیپ کنم و آرایش کنم تا آقایون دین و ایمانشون به خطر نیوفته؟؟ شما طبق کدام قانون خداوند منو از جامعه محروم می کنید؟ من محرومم قاضی بشم. من محرومم رئیس جمهور بشم. من محرومم فرمانده بشم. من محرومم دوچرخه سواری کنم! من محرومم توی پارک والیبال بازی کنم. من محرومم به استادیوم برم. چرا؟ چون آقایون غریزه اشون فعال میشه؟ دین و ایمانش به خطر می افته؟ پس تمام جوامعی که زن ها با مرد ها برابرند مشکل دارن؟ فقط ایران و عربستان هست که مشکل نداره؟؟ من مسلمان نیستم. ولی دغدغه های یک دوست مسلمانم رو گفتم. لطفا نگید در کشورهای غربی از زن و زیبایش به عنوان کالا استفاده میشه! کم دانشمند و رئیس و وزیر زن اونجا نیست.. پس اینجا چی که از مردها به عنوان کالای خشن استفاده میشه؟؟ قتل - تجاوز گروهی به باغ شخصی - اسیدپاشی - اعدام - حبس خانگی همسر و دختر و ... سپاس
       پرسمان : پاسخ مفصل به این سؤال را می توانید با گذرواژه: 454755 و رمز : fvcoj در سایت پرسمان صفحه http://porseman.org/q/qwich.aspx مشاهده فرمایید.

       سعيده : لينداجون يادت باشه اسم هر بي بند وباري رو نميشه آزادي گذاشت!!!!!

       مهاجر : در جواب لیندا خانوم باید بگم که اولا ما انقلاب نکردیم که هر کس هر جور که خواست لباس بپوشه. انقلابمون اسلامیه پس هدفش هم اسلامیه و اسلام هم همه جور آزادی رو قبول نداره. ثانیا میگید من هر جور که دوست دارم لباس میپوشم هر که هم که مخالفه چشماشو ببنده. حرفتون کاملا غیر منطقیه. مثل این هست که من داخل خونه ام موسیقی گوش کنم و صداش به کل محله برسه. بعد بگم هر که ناراضی هست گوششو بگیره. خوب همه کل زندگیشون رو باید گوششون رو بگیرن. یا دوست دارم بدون لباس تو خیابون راه برم هر که نمی خواهد منو این طوری ببینه چشاشو ببنده. آخه نمیشه چشم بسته تو خیابون راه رفت که. ما هم که از خودمون نیوردیم این چیزا رو که. بالاخره خدایی هست، قرآنی هست که اینا توش نوشته. تا جایی هم که میشه تو قوانین کشور اینا نوشته شده. پس حتی اگر مسلمان هم نباشید که الحمدلله اکثرا مسلمانیم باید از قوانین تبعیت کنید. والسلام

       منصور : کاش میشد تمامه خانومایی که بدحجاب هستن میدونستن آقایون با ی نگاه چقد اعصابو روحشون خراب میشه و چقد باید با حسی که خداوند به حکمتش تو وجودشون گذاشته مقابله کنن،چی میکشن....هیچوقت انقدرخودخواهانه نه ....حتی ابلهانه هم واژه ی مقدسیه نمیشه برای کارشون انتخاب کرد...نمیدونم چه واژه ای باید استفاده کرد برای کارشون ....بهتره بگم انقدر راحت خونواده ی خودشون ....خودشون ...شوهرشون....فرزنداشون....روحه جامعشونو ...تخریب نمیکردن ازهمه مهمتر اقدر روح آقارو نمی آزردن و تاخیر تو ظهورشون نمینداختن خداوند همه رو عاقبت بخیر کنه ان شاالله

       لیندا : شما خیلی مذهبی هستید. به هیچ کس ربطی نداره که دیگران چگونه لباس می پوشند،هر کس مسئول اخر و عاقب خودش است.من دوست دارم ازاد باشم و ازادانه لباس بپوشم و موهایم رادرست کنم . هر کسی هم که مخالف این سبک است می تواند چشم و گوشش را کنترل کند.در ایران افراد مذهبی خیلی کم نیستند ان ها می توانند با هم ارتباط بر قرار کنند. ما همه ازادی را دوست داریم و برای همین هم انقلاب کردیم،بعضی ها هم حجاب را دوست دارند،ولی اگر به اجبار باشد کسی ان را نمی پذیرد به جز بیچارگانی که قدرت دفاع از عقیده هایشان را ندارند.

       لااقل منطقی بـــــــــــــــــاشید : در جواب chearea@yahoo.com خیلی ببخشید اگه یه نگاهی به جوامع غربی بکنید اونجا برای ورود به دانشگاه یا حضور در خیابان افراد باحجاب رو به شدت از هر نظری محدود میکنند اون قانون اون کشوره حالا تو ایران اگه قانون حجاب باشه اونم تازه هدفش اینه زن صرفا به یک کالا برای جامعه تبدیل نشه و ابهت و شخصیتش مورد سواستفاده قرار نگیره جرمه .....ببخشد اگه کنارتون یه فرد سیگاری وایسه و دود کنه تو چشمات و نفستو بگیره چطور بهش بر میگردید و باهاش برخورد میکنید ولی وقتی در جامعه ایران به افراد بی حجاب که روح جامعه رو خراب میکنن که درمانش سخت تر از جسم هست نباید مقابله بشه ... والا ... نمیدونم اسم بیحجابی بعضی از خانم ها رو بزاریم رفتار خود خواهانه با اطلاع به عواقب سوء بی حجابی برای خود و مهمتر دیگران یا بزاریم جاهل به عواقب دنیایی و آخـــــــــــــــــــرتی آن .... شما جزء کدوم دسته اید ؟؟؟

       ناشناس : ببخشید خانم saratashولی دین ما این رو نمیگه که نسبت به هم بی توجه باشین

       saratash... : در کشورهای غربی از آنجا که مردم آزاد هستند می دونند هر چیزی جای خودش رو داره؛ مثلا می دونند ویژگی های ظاهریشون در محیط های کاری چطور باید باشه توی مهمونی و سایر مکانهای تفریحی چطور و این دو رو از هم تفکیک می کنند. اکثر مردم ایران آدمهای با حیایی هستند و معمولا از برهنگی خوششون نمی یاد. اگر آزاد باشند اکثرا پوشش مناسب و قابل قبولی رو انتخاب می کنند مگر عده کمی که در حال حاضر هم می دونند چطور کارشونو انجام بدند. این طور که دولت حساسیت نشون میده و برخوردهای بد و توهین آمیز ماموران منجر به این میشه که هم آقایان حریصتر بشن و هم خانمها یک جور احساس خفگی بهشون دست می ده اوضاع بدتر میشه آدم از اسلام هم زده می شه . به اصطلاح نهی از منکر آدابی داره . اگر نهی از منکر ثواب داره شخصیت یک انسان رو جلوی جمع خورد کردن به جرم اینکه مثلا مانتوی رنگی پوشیده یاکمی از موهاش بیرون از روسریه گناه نیست.والا فعلا منکر فقط شده بی حجابی این اختلاسهای میلیاردی که منکر نیست معلوم نیست کی می خوان محاکمشون کنند. ما خانمها با وجود این همه سختگیری تو خیابانهای کشور خودمون امنیت نداریم ولی اوضاع سایر کشورها اینطور نیست اصلا تو خیابون کسی توجهی به کس دیگر نداره.

       ناشناس : عزيز من چرا واسه مردم حرف در مياري!! مشكل كيلوي چنده؟ من نخوام حجاب رعايت كنم كيو بايد ببينم ..عيسي به دين خود موسي... من اينطوري هال ميكنم ..شما رو سهنهنه؟

       حانیه : به نظر من کسی که حجاب خورا رعایت نمی کند دارای مشکلات روحی و روانی است زیرا وی ارزش شخصیت خود را نمی داند یا اصلا شخصیتجالب و دوست دشتنی ای ندارد برای همین می خواهد طور دیگری جلب توجه کند که روش او کاملا اشتباه است

 نظر سنجي: عالي خوب متوسط  ضعيف  

     نظر متني:
    
نام/نشاني ايميل :
     متن :
              
                                                                         
               

     ارسال براي دوستان :
     نام شما:    نشاني ايميل:  
   
      

 ويژه


انتشار اينترنتي مطالب يا چاپ در نشريات دانشجويي با ذکر منبع موجب امتنان است

نقل مطالب در ديگر نشريات با اطلاع ين مجموعه و ذکر منبع بلامانع است

بري چاپ در کتب، کسب اجازه کتبي الزامي است

اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها