خانه> انديشه و عقايد >180

يكشنبه 30/6/93
123

اول و پانزدهم هر ماه مهمان شماييم

 

بنام خدا - نسخه سوم نرم افزار پرسمان ويژه اندروید آماده شد

منو

بايگاني موضوعي
بايگاني شماره اي
گفتگوي زنده
عضويت
پرسش و پاسخ
پيگيري پاسخ
پاسخ سوالات غيرخصوصي
طرح سوال و ارتباط با ما

احكام نماز و روزه دانشجوي مسافر


جستجو 

 

بورس مقالات

پيامدهاي خودارضايي...
درمان خود ارضايي ب...
ابراز محبت دختر به...
رابطه دختر و پسر
احضار روح با نعلبك...
گناهان كبيره
ماجراي دختران و پس...
شيوه هاي همسريابي
چشم چراني، آثار و ...
تقويت اراده در انج...
نقش قرآن در زندگي ...
چگونه از ياران اما...
چه كنم گناه نكنم؟!
هولوكاست چيست؟
شوخي هاي پيامبر
اخلاق پيامبر (4) -...
چرا فقط بي حجابي! ...
گرايش دختران آمريك...
چگونه با تقوي شوم
اگه روسري خود را ب...
ايميل هايي از شيطا...
اثر بيدار ماندن بي...
جايگاه و ارزش نماز...
همه شرايط وضو
اخلاق پيامبر(2)- م...
تا باشگاه هسته اي
اخلاق پيامبر - توص...
موي بلند و وضو
مصحف فاطمه (س)
چرا جنگ را ادامه د...
خاطره اي جالب از ز...
گل حجاب، عطر عفاف ...
100 خاطره از شهيد ...
كاريكاتورها و حقوق...
اخلاق پيامبر (3) -...
پروانه تو هستم برا...
امام خميني(ره) و غ...
شهيده ولايت ...
حزب الله لبنان و م...
آخرين دولت

احضار روح با نعلبكي بازديد: 21817

  نظر بدهيد  /   راي بدهيد  /   ارسال به دوستان  /   طرح سوال


در مجلسي كه به وسيله حروف و نعلبكي احضار روح مي كردند شركت كردم اما اصلا نتوانستم باور كنم كه اين روح است كه دارد نعلبكي را روي حروف حركت مي دهد و مرتب از او سؤال مي كردم كه آيا شما جن هستيد. و او جواب مي داد نه. آيا روح مي تواند به اين راحتي از عالم ملكوت پايين بيايد يا اينكه كسي كه احضار شده بود در حقيقت يك جن بود ؟اضافه مي كنم كه او بعضي سوالها را اشتباه جواب مي داد و همچنين نمي توانست سؤالي را كه در ذهن ما بود و بر زبان نمي آورديم را جواب درست بدهد؟
* ادله مختلف فلسفي، حسي و تجربي بر اثبات وجود روح اقامه شده است. هم چنين نمي توان امكان ارتباط با ارواح را از طريق صحيح علمي براي افراد خبره در اين كار، انكار كرد. از سخنان پيشوايان بزرگ اسلام نيز امكان اين موضوع ثابت مي شود، ولي سخن در اين جا است كه تنزّل دادن مسأله اي به اين مهمي تا آن جا كه هر كس براي سرگرمي و تفريح نعلبكي يا استكان يا ميز گرد چرخاني درست كرده و مشتي مرد و زن و كوچك و بزرگ دور آن جمع شوند؛ يكشب روح بوعلي سينا را حاضر كنند و شب ديگر مزاحم زكريّاي رازي گردند و شب سوم انيشتاين را حاضر كنند و...گل بگويند و گل بشنوند و از تاريخ زايمان خانم گرفته تا صحت و بطلان مذاهب و اديان و مكتب هاي فلسفي سخن به ميان آورند و آن ارواح نيز براي اين كه خاطر خطير سؤال كنندگان مكدّر نشود و از آنها نرنجند، طبق ميل و علاقه آنها پاسخ دهند و...؟!
البته ارتباط با ارواح را به عنوان يك واقعيت مي توان پذيرفت؛ ولي نبايد از نظر دور داشت كه اين مسأله مورد سوء استفاده عده زيادي قرار گرفته و يك واقعيت با هزاران اوهام به هم آميخته شده است. ازاين رو از ميان هزاران مدّعي شايد تنها يكي راستگو باشد.
براي نمونه شما از آن روح سؤال هاي كلي كه پاسخ آن امكان تطبيق بربسياري از جزئيات را دارد نپرسيد و بر پاسخ به سؤالات خصوصي خود اصرار ورزيد؛ مثلاً اسم چند تن از دوستان خود را در دفتر تلفن خويش در نظر بگيريد و شماره تلفن آنها را بپرسيد يا از خصوصيات و علايم اتاق تان سؤال كنيد.در غير اين صورت كلي گويي هايي از قبيل «خطري براي شما پيش آمده كه به خير گذشته است و مواظب باشيد تكرارنشود» يا «در بچگي كسالتي پيدا كرديد كه خيلي شما را ناراحت نمود» يا «اسرار خود را به همه كس نگو» يا«خواب هاي خوشي خواهيد ديد» يا «مسافري در سفر داريد كه در آينده نزديكي باز مي گردد» يا «زياد براي بعضي مطالب غصه نخوريد كم كم درست مي شود» و... اين كلي گويي ها دليل بر عدم واقعيت ارتباط است. روشن است كه هر كس معمولاً مسافري در سفر دارد و يا خواب هاي خوب و بدي هم مي بيند و براي پاره اي از مطالب هم غصه مي خورد و... .
اما چرا نعلبكي و يا ميز حركت مي كند؟ ممكن است حركت آن معلول تمركز نيروي فكري شخص باشد. ازاين رو حركت غالبا موافق طرز تفكر و نوع تمايلات آن شخص يا اشخاص است نه موافق روحي كه مدعي ارتباط با او هستند و در برخي موارد هم معلول به كارگيري ترفندي از طرف آن شخص است.  براي اطلاع بيشتر ر.ك: ارتباط با ارواح، آيت اللّه ناصر مكارم شيرازي.نظر شما راجع به اين مقاله

 
  نظرات ساير كاربران

       mohammad : من که همه رو امتحان کردم . همش چرته.

       s.n : اگر بر وجود جن وروح باور دارید دلیل منطقی بیاورید

       Mohammad : سلام من محمد هستم ميخوام بگم همه ماآدم ها يه وقتايي يه چيزهايي ميبينيم كه به نظرمون غير طبيعي مياد شايد باورش برا خيلي ها سخت باشه ولي واقعيته احضار روح هم جزو همين واقعيت هاست و وجود داره من امتحان كردم و باور دارم چون به قدرت خداي خودم اعتماد دارم

       asal : منم بازهرا جون موافقم. اخه چکار این ارواح دارید ؟بعدم مگه شما کار و زندگی ندارید میرید روح ضاحرمیکنید؟

       نیلوفر : من میترسم......چرا شما اینقدر راحت باهاش کنار میاید

       solmaz : سلام،دوستای من اینکار رو انجام دادن،و از اون روح و جن سوالاتی در مورد آینده پرسیدن مثلا اسم همسر آینده و اینکه چند سالگی ازدواج میکنن و سوالای دیگه!! براى منم پرسيدن ک اصلا برام جالب نبوده پاسخ سوالا، خواب و خوراک برام نمونده،،حالم خیلی بده،حالا یکی بمن بگه باور کنم یا نه؟
       پرسمان : پاسختان را با شناسه 580080 و گذرواژه rinen در صفحه پیگیری و مشاهده پاسخ http://www.porseman.org/q/qwich.aspx مطالعه بفرمایید.

       درنا : سلام یه مدتیه احساس می کنم کسی اسممو صدا می زنه البته هر بار صدا ها فرق داره یک بار صدای زن است بار دیگر صدای مرد البته صدای مردها هم با هم فرق داره می شه راهنماییم کنید؟این صدای جن یا صدای روح؟مرسی
       پرسمان : پرسشگر گرامی، گاهی فعل و انفعالات خاصی در کدگذاری و بازخوانی دریافت های حسی در مغز روی می دهد و سبب می شود که ما چیزهایی را حس کنیم که منشاء خارجی ندارند، لذا نظر کارشناسی ما اینست که هرچه زودتر به یک متخصص اعصاب و روان (روانپزشک) مراجعه نمایید و موضوع را پیگیری نمایید. گاهی عدم مراجعه سریع و به موقع به متخصص سبب می شود مشکلی که می توانست با چند قرص و داروی ساده رفع شود به یک معضل بزرگ تبدیل گردد.

       زهرا : ای کسانی که این کارو میکنید! اخه چکار روح دارید؟ با ادم های اطرافتون به زور کنار میاین چه رسد به اینکه دنبال روح هم میگردید و میخواین با اونا حرف بزنید.هممون یه روز میمیریم و ارواح رو میبینیم پس بهتره اون موقع سوالامونو ازشون بپرسیم

       reza1356asadi... : بد نبود

       ghazal_moradi98... : به نظر من که عالی بود

       شیطونک : برای دوستم مشکلی پیش اومده ک چند وقتیه حس میکنه کسی در گوشش یه چیز رو زمزمه میکنه...
       پرسمان : ضمن تشکر از ارتباطتان با این سایت، لطفا سوالهای خود را با توضیحات لازم در صفحه ویژه درج سؤال http://www.porseman.org/q/newq.aspx مطرح نمایید تا پاسخ خدمتتان ارائه شود.

       paniz... : گند بود افتضاح تر از افتضاح
       پرسمان : انتقاد به طور واضح و مستدل، نشانه علمی بودن نظر شماست!

       ایوب : سلام من که به انرژی های ماورا طبیعی اعتقاد دارم ولی تا با چشم خودم نبینم وباگوش خودم نشنوم باور نمی کنم.

       مبینا : سلام . من خیلی دوس دارم این کاررو انجام بدم ولی از بعدش مسترسم که اذیت بشم . این کار از نظر شرعی هم فک نمیکنم درست باشه .

       سیدحامدحسینی : من چندسال پیش خیلی دنبال این کار بودم ولی اخرش به نتیجه ای نرسیدم ازهرکس پرسیدم فقط در حدصحبت شنیده بود

       داریوش : این شعبده هست، جن یا روح که ترس ندارن، از این آدما باید ترسید که هر روز دارند همدیگه رو میکشند، اخبارا هم همش خبرای بد میده.

       armin : ba salam man rafte boodam ishe ye ravanpezeshk bara moshavere bahash refigh shodam va bade sal dobare raftam pishesh didam in ghati karde zano bachash farar kardan az dastesh in kesafat ba jenha rabete bargharar karde bood mardomo faghat jodo mikard khoda avaze kare badesho bede (با سلام. من رفته بودم پیش یه روانشناس که برا مشاوره باهاش رفیق شدم و بعد سال دوباره رفتم پیشش دیدم این قاطی کرده زن و بچه ش فرار کردن از دستش. این ... با جن ها رابطه برقرار کرده بود. مردمو فقط جادو می کرد. خدا عوض کار بدشو بده)

       ناشناس : خیلی دوس دارم امتحان کنم اما می ترسم

       سرباز امام زمان(عج) : دوست داران قلم انسان چیزیست که از اجنه هم قوی تر است انسان مغزی دارد که فقط 5 درصد از آن را استفاده میکند اگر 20 در صد استفاده میکرد خدا سر شاهد است هیچ کس به پایش نمیرسید.

       m_h : سلام"اگرادمی زاده باارواح مومن باشدچرابدباشد"وکمک به شیعه هادربحث علمی بشی

 نظر سنجي: عالي خوب متوسط  ضعيف  

     نظر متني:
    
نام/نشاني ايميل :
     متن :
              
                                                                         
               

     ارسال براي دوستان :
     نشاني ايميل:  
   
      

 مناسبت هاويژه


بازديدها

کاربران برخط:  477

صفحه اول:  0

مقالات:  0


انتشار اينترنتي مطالب يا چاپ در نشريات دانشجويي با ذکر منبع موجب امتنان است

نقل مطالب در ديگر نشريات با اطلاع ين مجموعه و ذکر منبع بلامانع است

بري چاپ در کتب، کسب اجازه کتبي الزامي است

اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها