تعداد کل سوالات بانک: 25613 مورد
1- جنگهايي كه امام حسين(ع) به همراه امام علي(ع) بودند، كدام است؟

2- تازگي شنيدم كه شيطان در خواب هم انسان را مي آزارد. حتي براي خانم حضرت زهرا(س) هم پيش آمده بود! يكي از چيزهايي كه در دوره آخرالزمان زياد مي شود خواب هاي شيطاني است. به شدت در اين مورد نياز به توضيح دارم. چون خواب هايي مي ديدم كه از آينده خبر مي داد حتي...

3- چه عواملي موجب ظلم انسانها به يكديگر مي شود؟

4- در روايات است كه صدقه، هفتاد و دو بلا را رفع مي كند. چند تا از بلاهايي كه با صدقه رفع مي شود، شناخته شده است؟ كدام بلاها با صدقه رفع نمي شود؟

5- معاني عدل و قسط و تفاوت آنها چيست؟

6- ادله عقلي و نقلي عصمت پيامبران و ائمه(ع) را مفصلا بيان كنيد.

7- تكثير نرم افزارهايي كه قبلاً توسط فرد يا افراد ديگري قفل آنها شكسته شده و در بازار به صورت معمول رايت و توزيع مي شوند، چه حكمي دارد؟

8- چنانچه بيان واقع براى شخص بيمار باعث تأثير نامطلوب در روحيه او مي شود آيا مى شود خلاف واقع را به او گفت؟

9- مشروعيت ولايت فقيه را چگونه توجيه مي كنيد؟ بعضيها ادعا مي كنند كه ولايت فقيه از طرف خدا منسوب مي شود، آيا اين ادعا صحيح است؟

10- همسر من اخيرا در محيطي مشغول به كارشده كه متأسفانه محيط مذهبي نيست و در بخش خصوصي روابط آزاد، حجاب رعايت نمي شود پوشش هاي خانم ها محركانه و ... است در عين حال اينكه همسرم مردي بسيار پايبند و معتقد به خانواده و عاشق همسر است وليكن اخيرا متوجه شده ام ايشان...

11- لطفاً در مورد اوراق مشاركت توضيح دهيد( سود حاصل از آن) منظور است ؟

12- لطف كنيد در خصوص اصول اعتقادي(توحيد، نبوت، معاد، عدل و امامت) توضيحاتي ارائه نماييد و يا جهت يادگيري اين مسائل چند كتاب معرفي مي نماييد؟

13- چرا كلمه « قل » سيصد بار در قرآن آمده است؟

14- در ميان اساتيد و دانشجويان گاهي ديده مي شود برخي خيلي اخلاقي و به قولي خاکي اند و برخي خيلي مغرورند و تحويل نمي گيرند!  علت آن چيست؟!

15- اگر قرآن را در هنگام خواب در زير سر بگذاريم آيا گناه است؟

16- از طرفي حضرت عيسي(ع) مي فرمايد اگر از نوازش يتيم لذت نمي بري تو بيماري و بايد خود را معالجه كني ولي از سوي ديگر گفته مي شود «افضل الاعمال احمضها» يعني هر چه عمل دشوارتر و عليرغم ميل نفساني باشد ارزش و ثواب بيشتري خواهد داشت آيا اگر كسي در اخلاق به جايي...

17- منظور از قلب در كاربردهاي قرآني چه مي باشد؟

18- جوهر در مواردي مثل جوهر وجود و جوهر مجرد از ماده به چه معناست؟ جوهر وجودي و جوهر مجرد از ماده را لطفا برايم توضيح دهيد؟

19- آيا فرد كافري كه بدون توبه از كفر خود بميرد بخشوده خواهد شد؟

20- با عرض سلام و خسته نباشيدچرا در انتخابات اخير مجلس شوراي نگهبان ليستي را تاييد كردكه بعدا موسوم شود به «ليست انگليسي»؟اگر انگليسي هستند پس قاعدتا شوراي نگهبان نبايد تاييد مي كرد.نظر شما در مورد اين تحليل چيست؟با تشكر
سایت موضوعی قرآن و حدیث سایت موضوعی اهل بیت علیهم السلام سایت موضوعی مهدویت سایت موضوعی سیاسی سایت موضوعی معارف
سایت موضوعی اخلاق سایت موضوعی عرفان های نوظهور سایت موضوعی احکام سایت موضوعی مشاوره سایت موضوعی حقوق زن
سایت موضوعی لبخند سایت موضوعی وهابیت سایت موضوعی ادیان سایت نکات قرآن