تعداد کل سوالات بانک: 20875 مورد
1- چهارده روايت قرآن يعني چه و اينكه مي گويند قرآن را به اين شيوه بخوانيد يعني چه؟

2- چرا جوانان روز به روز از دين و مذهب دورتر مي شوند و چرا مثلا نخبگان علمي زياد وارد مذهب نمي شوند، مقصر كيست؟

3- مي گويند كه آفرينش خداوند عين رحمت اوست پس چرا خداوند انسان هايي را مي آفريند كه در عاقبت به جهنم مي روند (با اينكه خداوند مي داند آن شخص سرانجام راه راست را در پيش نخواهد گرفت)؟

4- چرا در قرآن در زمينه برزخ بجز دو يا سه آيه بيشتر توضيح داده نشده است؟ و چرا در مورد برزخ همانند جهنم و بهشت آيه وجود ندارد تا بتوان بهتر با برزخ آشنا شد؟

5- چرا نبايد هدف از تعليم و درس خواندن بدست آوردن پول باشد؟ اگر همين پول نبود ما در اينجا نمي آمديم، پس بايد درس خواند تا فقط پول بدست آورد!!

6- چرا در اسلام حقّ تصرّف در اموال فرزند به پدر و قضاى نماز و روزه به پسر اختصاص دارد؟

7- آيا لاك ناخن، مانع از انجام وضو است؟

8- آيا مي توان نماز را به فارسي خواند؟

9- آيا پيامبر بي نياز است و به صلوات ما هيچ نيازي ندارد يا ... چون خاطرات صحبت يكي از علما مي خوندم كه مي گفت فقط خدا بي نياز است.

10- برخورد اسلام با عرف و رسومات مردم چگونه بوده است؟ در مقابل سنت هاي مغاير با اسلام چگونه بايد برخورد كرد؟

11- در مورد ابن عربي، افكار و عقايد او، آثارش و ميزان حقانيتش توضيح دهيد.

12- دختران در انتخاب همسر اختيار زيادي ندارند حال اگر دختري خواستگار نداشت يا خواستگار مناسبي نداشت براي ازدواج چه بايد بكند؟

13- چرا در اسلام (يا در ايران) به مراسم عزاداري بيشتر از اعياد توجه شده است. نمونه بارز آن روز تولد امام(ع) را كاري حساب مي كنند ولي روز وفات آن بزرگوار را روز تعطيل؟

14- مسأله خريد نماز و روزه ميت از طرف بازماندگان (قرآن، حديث، رساله و ... ) و اين كه چرا بايد بين كسى كه در اين دنيا نماز و روزه خودش را در اول وقت خوانده و كسى كه اين كار را نكرده و بعد از مرگ برايش نماز و روزه مى خرند و پول مى دهند كه براى ميت نماز و روزه...

15- لطفا نظر مفسرين شيعه و سني را در مورد آيه 12سوره يس ذكر بفرماييد.

16- سلام قصد دارم چند تا سوره از قرآن را حفظ كنم ولي نميدونم طريقه ي حفظ كردنش چطوريه?مثلا سوره يس و واقعه

17- ديدن و فكر كردن در مورد يك پسر نامحرم مثل يك بازيگر در رؤياها چه حكمي دارد؟

18- سلام سالهاست روابطم با پسدم كه 20سالشه خراب شده يعني از اوايل نوجواني او. بسيار تلاش ميكنم به او نزديك شوم ولي موفق نميشوم بارها روانشناس و مشاوره رفتم همه ميگويند موردي وجود ندارد اما او بسيار از من متنفرست به حرفهايم گوش نميدهد بي احترامي ميكند . از...

19- من در مكاني كار مي كنم كه صاحب آن هميشه به نوارهاي موسيقي مبتذل و حرام گوش مي دهد و من هم مجبور به شنيدن آن هستم ؛ آيا اين كار براي من جايز است يا خير؟

20- براي اينكه انقلاب اسلامي براي جوانان شناخته شود و بتوان به نسل جوان حاضر (دبيرستاني) اين انقلاب را منتقل كرد مخصوصا با زمان كمي كه در اختيار مدارس است (زنگ تفريح يا مراسم آغازين) چه نكته ها و روش هايي را مي توان بيان كرد و راه هاي عملي براي جذب دانش...
سایت موضوعی قرآن و حدیث سایت موضوعی اهل بیت علیهم السلام سایت موضوعی مهدویت سایت موضوعی سیاسی سایت موضوعی معارف
سایت موضوعی اخلاق سایت موضوعی عرفان های نوظهور سایت موضوعی احکام سایت موضوعی مشاوره سایت موضوعی حقوق زن
سایت موضوعی لبخند سایت موضوعی وهابیت سایت موضوعی ادیان سایت نکات قرآن