خانه> مشاوره و تربيتي >62

جمعه 10/5/93
122

اول و پانزدهم هر ماه مهمان شماييم

 

بنام خدا - نسخه سوم نرم افزار پرسمان ويژه اندروید آماده شد

منو

بايگاني موضوعي
بايگاني شماره اي
گفتگوي زنده
عضويت
پرسش و پاسخ
پيگيري پاسخ
پاسخ سوالات غيرخصوصي
طرح سوال و ارتباط با ما

احكام نماز و روزه دانشجوي مسافر


جستجو 

 

بورس مقالات

پيامدهاي خودارضايي...
درمان خود ارضايي ب...
ابراز محبت دختر به...
رابطه دختر و پسر
احضار روح با نعلبك...
گناهان كبيره
ماجراي دختران و پس...
شيوه هاي همسريابي
چشم چراني، آثار و ...
تقويت اراده در انج...
نقش قرآن در زندگي ...
چگونه از ياران اما...
چه كنم گناه نكنم؟!
هولوكاست چيست؟
شوخي هاي پيامبر
اخلاق پيامبر (4) -...
چرا فقط بي حجابي! ...
گرايش دختران آمريك...
چگونه با تقوي شوم
اگه روسري خود را ب...
ايميل هايي از شيطا...
اثر بيدار ماندن بي...
جايگاه و ارزش نماز...
همه شرايط وضو
اخلاق پيامبر(2)- م...
تا باشگاه هسته اي
اخلاق پيامبر - توص...
موي بلند و وضو
مصحف فاطمه (س)
چرا جنگ را ادامه د...
خاطره اي جالب از ز...
گل حجاب، عطر عفاف ...
100 خاطره از شهيد ...
كاريكاتورها و حقوق...
اخلاق پيامبر (3) -...
پروانه تو هستم برا...
امام خميني(ره) و غ...
شهيده ولايت ...
حزب الله لبنان و م...
آخرين دولت

پيامدهاي خودارضايي و مبارزه با آن بازديد: 42337

  نظر بدهيد  /   راي بدهيد  /   ارسال به دوستان  /   طرح سوال


«استمنا» يا «خودارضايي» يكي از راه هاي انحرافي در ارضاي ميل جنسي است كه نسل جوان را در معرض آسيب هاي جدي قرار مي‏دهد. از همين رو مي‏توان آن را نوعي انحراف جنسي يا بيماري ناميد كه با جديت بايد در درمان آن كوشيد. آسيب هاي ناشي از خودارضايي به گونه هاي مختلفي تقسيم ‏پذير است كه به اختصار به برخي از آنها اشاره مي‏شود:

يك. آسيب هاي جسماني‏
يكي از روش هاي شناخت پيشرفت بيماري ها در پزشكي، مرحله‏
بندي (staging) علايم بيماري است. براين اساس، برحسب عوارض ايجاد شده در بيمار مبتلا به خودارضايي، سه مرحله (stage) بيان شده است:(masturbation.www.herballove.com /library /resource overmas/stage.asp/ Stages of excessive )

1. مرحله مشكل ساز (Problematic)
در افرادي كه مدتي است گرفتار خودارضايي شده اند، زودرس ترين عوارض ناشي‏از خودارضايي عبارت است از:
الف. خستگي و كوفتگي (
Fatigues/Tiredness
ب. عدم تمركز حواس (
Lack of concentration
ج. ضعف حافظه (
Poor memory
د. استرس و اضطراب (
Stress/Anxiety).
 

2. مرحله گرفتاري شديد (Severe)
بروز علايم زير در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است كه شدت ابتلاي وي يا مدت آن بيش از مرحله اول است و در نتيجه عوارض شديدتري ظاهر شده است:
الف. خستگي و كوفتگي (
Fatigues/Tiredness
ب. نوسان خلق يا تغييرات سريع خلقي (
Mood swings
ج. حساسيت بيش از حد و زودرنجي (
Irritability
د. كمردرد (
Lower back pain
ه. نازك شدن موها (
Thinning hair
و. ناتواني جنسي زودرس در جواني (
Youth impotence
ز. بي‏خوابي يا بدخوابي و مشكلات مشابه (
Insomnia/Sleep problem).
 

3. مرحله گرفتاري بسيار شديد يا حالت اعتياد (Addictive)
الف. خستگي و كوفتگي (
Fatigues/Tiredness
ب. ريزش شديد موها (
Severe hair loss
ج. تارشدن ديد چشم ها (
Blurred vision
د. وز وز گوش (
Buzzing in the ears
ه. انزال زودرس و غيرارادي يا خروج مني به صورت قطره قطره (
prematurelyEjaculation
و. درد كشاله ران و ناحيه تناسلي (
Groin/Testicular pain
ز. دردهاي قولنجي در ناحيه لگن و استخوان دنبالچه (
the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in).
 

نحوه پيدايش عوارض‏
در دانش پزشكي، روند پيدايش علايم يك بيماري و چگونگي بروز عوارض و نشانه هاي كلينيكي، در شناخت هر چه بيشتر يك بيماري بسيار مهم است و مي‏تواند پزشك را در تشخيص و درمان بهتر بيماري و مريض را در پيشگيري كمك كند. به اين دليل مناسب است درباره نحوه پيدايش برخي از عوارض خود ارضايي كه در به آن اشاره شد بيشتر به آن توضيح داده شود تا خواننده عزيز با روند پيدايش اين عوارض، يا به اصطلاح پاتوفيزيولوژي (
Pathophysiology) آن آشنا شود.
1. خستگي و كوفتگي: انقباض شديد و يك مرتبه تمام عضلات بدن در جريان انزال (ارگاسم يا اوج لذت جنسي)، باعث مصرف سريع مواد غذايي ذخيره شده در عضلات و به طور عمده كاهش گليكوژن (ماده اصلي لازم براي توليد انرژي عضلاني) مي‏شود. خستگي عضلاني تقريبا با سرعت تهي شدن عضلات از گليكوژن رابطه مستقيم دارد و هرچه اين سرعت بيشتر باشد، خستگي بيشتر است
‏فيزيولوژي گايتون، ترجمه دكتر فرخ شادان، تجديد نظر هفتم، 1986 (تهران: چهر، 1365)، ج 1، ص 313.. در خودارضايي، به علت انقباض هاي مكرر عضلات بدن، ذخاير گليكوژن عضلات به سرعت تمام مي‏شود و خستگي و كوفتگي هميشه از عوارض بديهي آن است.
2. ريزش مو: خودارضايي به تدريج با تغييرات هورموني و شيميايي كه در بدن ايجاد مي‏كند، باعث افزايش هورمون جنسي مردانه؛ يعني، تستوسترون به دي هيدرو تستوسترون (
DHT=Dihydrotestosterone) مي‏شود كه از عواقب بالا بودن ماده DHTدر خون، ريزش موها و تاسي و بزرگ شدن پروستات و عوارض ناشي از آن در پيري است. Herballove.com .
3. خود ارضايي مكرر باعث تحريك بيش از حد سيستم عصبي پاراسمپاتيك و افزايش تخليه اَسِتيل كولين (
Acetyle Choline) از انتهاي اين رشته ها در مغز مي‏گردد كه اين خود باعث پاره‏اي از عوارض جسماني و رواني، چون حواس‏پرتي (Absentmilndedness)، كمي حافظه (Memory)، عدم تمركز حواس، سياهي رفتن چشم و در نهايت تاري ديد مي‏شود. تمام اين علامت ها ناشي از تغيير تعادل ميزان مواد شيميايي موجود در مغز است كه بين سلول هاي عصبي رد و بدل مي‏شود و انتقال پيام هاي مختلف را بر عهده دارد. 4_men.org .
برخي نيز بر اين عقيده‏اند كه علت بروز اختلالات مغزي (مانند حواس پرتي، عدم تمركز حواس و كاهش حافظه) ناشي از ظرفيت عظيمي از انرژي بدن است كه در هر بار انزال، تخليه شده و هدر مي‏رود؛ زيرا مايع مني حاوي مقدار بسيار زيادي
DNA (هسته 400-300، اسپرمي كه در هر انزال خارج مي‏شود)، RNA آنزيم ها، پروتئين ها، مواد قندي، لسيتين (Lecithin)، كلسيم، فسفر، نمك هاي بيولوژيك، تستوسترون و... است. اين ذخاير عظيم انرژي - كه بايد در بدن براي رشد و تقويت بخش هاي مختلف مورد استفاده قرار گيرد - بيهوده و به طور مكرر از بدن خارج مي‏شود و هر كدام عوارضي را به دنبال مي‏آورند.
براي مثال از آنجا كه سلول هاي خوني و پلاكت ها در مغز استخوان ها توليد مي‏شود و به تكامل نهايي مي‏رسد و براي توليد آنها نيز انرژي بسيار زيادي مورد نياز است؛ در افراد گرفتار خودارضايي، تكامل مغز استخوان و در نتيجه توليد سلول هاي خوني با مشكل مواجه شده و منشأ كم خوني، ضعف و خستگي در اين افراد است. نيز دفع فسفر و ليستين بيش از حد از طريق انزال هاي مكرر، باعث كاهش ذخاير اين مواد مي‏شود كه مواد حياتي براي سلامتي سلول هاي عصبي هستند و در نتيجه اختلال عملكرد سيستم عصبي، مانند حواس پرتي، عدم تمركز حواس و... بروز خواهد كرد.
www.anael.org .

دو. آسيب هاي روحي و رواني‏
ضعف حافظه و حواس‏پرتي، اضطراب، منزوي شدن و گوشه‏گيري، افسردگي، بي‏نشاطي و لذت نبردن از زندگي، پرخاشگري، بداخلاقي و تندخويي، كسالت دائمي و ضعف اراده، احساس حقارت، عدم اعتماد به نفس، احساس گناه و عذاب وجدان بروندادهاي رواني و روحي خودارضايي است. شرح پاره‏اي از اين موارد در مباحث گذشته روشن شد.

سه. آسيب هاي اجتماعي‏
ناسازگاري خانوادگي، بي‏ميل شدن به همسر و ازدواج، ناتواني در ارتباط با جنس مخالف و همسر، احساس طرد شدن، از بين رفتن عزّت، پاكي، شرافت و جايگاه اجتماعي، دير ازدواج كردن و لذت نبردن از زندگي مشترك‏
جهت آگاهي بيشتر نگا: قائمي، علي، خانواده و مسائل جنسي كودكان، (تهران: انتشارات انجمن اوليا و مربيان جمهوري اسلامي ايران، چاپ دهم، 1376)..

چهار. آسيب هاي معنوي و اخروي‏
هيچ يك از آسيب هاي پيش گفته، به اهميت آسيب هاي معنوي نيست؛ زيرا آسيب هاي معنوي، جان و دل و به عبارت ديگر كنه حقيقت وجود آدمي را تباه مي‏سازد. خودارضايي از نظر دين يك گناه است و به تعبير قرآن زنگار بر دل مي‏نهد:
«كَلاَّ بَلْ رانَ عَلي‏ قُلُوبِهِمْ ما كانُوا يَكْسِبُونَ»؛ «چنين مباد! بلكه اعمال (ناشايست) دل هاي آنان را زنگار زده است».مطففين (83)، آيه 24.
زنگ يا زنگار در اشياي مادي، همان چيزي است كه روي فلزات و اشياي قيمتي مي‏نشيند و معمولاً نشانه پوسيدن و از بين رفتنِ شفافيت و درخشندگي آن و در نهايت ضايع شدن و از بين رفتن آن است.
علامه طباطبايي در تفسير الميزان
مي‏فرمايد: از آيه شريفه سه نكته استفاده مي‏شود:
1. اعمال زشت، نقش و صورتي به نفس و روح انسان مي‏دهند؛
2. اين نقش و صورت خاص، مانع آن است كه نفس آدمي حق و حقيقت را درك كند؛
3. نفس آدمي به حسب طبع اوليه‏اش صفا و جلايي دارد كه با داشتن آن، حق را آن طور كه هست درك مي‏كند.
طباطبايي، سيد محمد حسين، ترجمه تفسير الميزان، ترجمه سيد محمد باقر موسوي همداني، (تلخيص)، (قم: دفتر انتشارات اسلامي، بي‏چا، بي‏تا)، ج 20، ص 385.
همچنين آسيب هاي معنوي جهان گذران را در مي‏نوردد و اگر اصلاح نگردد، حيات جاودان آدمي را در معرض تباهي و شوربختي قرار مي‏دهد. از اين رو نصوص ديني نسبت به آن هشدارهاي لازم را داده
‏اند. پيامبر اكرم‏صلي الله عليه وآله وسلم در اين باره مي‏فرمايد: «ناكح الكف ملعون»؛«ملعون است كسي كه خودارضايي كند» ري شهري، محمد، ميزان الحكمة، ج 12، ص 5654..
امام صادق‏عليه السلام نيز مي‏فرمايد: «با سه گروه خداوند در روز قيامت سخن نمي‏گويد و پاكشان نمي‏خواند و عذابي دردناك دارند، از آن سه‏اند، خودارضايي كننده و كسي كه لواط دهد»همان، ح 19049..
در روايات ديگري امام صادق‏عليه السلام خودارضايي را گناه عظيم و مورد نهي الهي معرفي فرموده است‏
همان، ح 19050..
 

راه هاي درمان‏
1. نخستين گام براي درمان اين عادت شوم، اعتقاد و ايمان به درمان‏پذيري آن و دوري از يأس و نااميدي است. اما رسيدن به نتيجه و ايجاد هرگونه تغيير و دگرگوني نيازمند گذشت زمان، انتخاب راه صحيح و به كارگيري دقيق دستورها است. البته ترك عادتِ نامطلوب، در زمانِ كوتاه بدون راهنماي كارآزموده و دلسوز، امكان ندارد. از همه اينها مهم‏تر، اراده و خواست فرد، نقش كليدي و محوري را ايفا مي‏كند. درمان و چاره جويي بايد منطبق بر خواست فرد باشد؛ زيرا تا وقتي كه او نخواهد، مي‏توان با قاطعيت گفت كه درمان نخواهد شد.
بنابراين بيمار اگر بخواهد، مي‏تواند بر بيماري اش غلبه كند و جمله معروف «خواستن توانستن است»، عين حقيقت است. اراده همچون نهالي است كه بايد آن را پرورش داد تا به مرحله خودشكوفايي و ثمردهي برسد؛ به عبارت ديگر، اراده تقويت شدني و پرورش يافتني است و راه پرورش و تقويت آن اين است كه برخلاف ميل خود، اندك اندك به مقابله با اين عادت شوم برخيزد تا پس از مدتي لذت توانستن را بچشد
ق، مؤسسه پژوهشي - فرهنگي اشراق، خودارضايي يا ارضاي انحرافي جنسي، صص 29 - 30..
2. تلاش براي تقويت اراده از گام هاي مهم در امر بهبود است. نگوييد اراده از ما سلب شده است! ممكن است اراده انسان ضعيف شود؛ ولي هيچ گاه از بين نمي‏رود. نشانه اينكه هنوز اراده باقي است، اين است كه شخص اين عمل را در حضور ديگران و در هر شرايطي انجام نمي‏دهد. براي تقويت اراده، راه هاي زيادي پيشنهاد شده كه از جمله آنها تلقين به خود است‏
جهت آگاهي بيشتر نگا: پرسش ها و پاسخ ها دفتر 7 _ پرسش ها و پاسخ هاي برگزيده (ويراست جديد)، پرسش 46..
ويكتور پوشه - روان شناسِ فرانسوي - مي‏گويد: افراد مبتلا به اين عادت شوم، هر روز به دفعات مختلف با تمركز فكر به خود بگويند: «من به خوبي قادرم اين عادت بد را از خود دور كنم، من قادرم». تكرار اين عبارت ساده، اثر عجيبي در تقويت اراده و روحيه دارد.
پل ژاگو بر آن است كه: «تلقين، قبل از خواب نيز مؤثر است»همان، ص 34..جهت آگاهي بيشتر نگا: پرسش ها و پاسخ ها دفتر 7 _ پرسش ها و پاسخ هاي برگزيده (ويراست جديد) پرسش شماره ‏46.
3. سعي شود شكم به هنگام خواب، بيش از حد معمول پر نباشد.
4. از پوشيدن لباس هاي تنگ و چسبان اجتناب گردد.
5. از نگاه كردن به مناظر، فيلم ها و تصاوير تحريك كننده، خودداري شود و شخص به محض مواجهه با اين امور، چشم خود را بسته و يا به زمين و يا آسمان نگاه كند.
6. از شنيدن و خواندن مباحث و مطالب جنسي و حتي شوخي هاي تحريك‏كننده و فكر كردن در اين امور، دوري شود.
7. از خوردن مواد غذايي محرك، مانند خرما، پياز، فلفل، تخم‏مرغ، گوشت قرمز و غذاهاي پرچرب - اجتناب و به ميزان ضرورت اكتفا شود.
8. قبل از خواب مثانه تخليه شود.
9. از نوشيدن افراط گونه آب و مايعات پرهيز شود (به خصوص شب ها و قبل از خوابيدن).
10. هيچ‏گاه نبايد به بدن عريان خود نگاه كرد.
11. از دست‏ ورزي با اندام جنسي، بايد اجتناب نمود و در هيچ شرايطي، نبايد دست‏ ورزي كرد!
12. هرگز نبايد به رو خوابيد.
13. به منظور تخليه انرژي - زايد بدن، به طور منظم و زياد بايد ورزش كرد.
14. هيچ‏گاه نبايد بيكار بود؛ شخص بايد براي اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه، ورزش، زيارت، عبادت و ... پر كند.
15. هرگز در مكاني خلوت و تنها و دور از نظر ديگران نبايد ماند.
16. هرگاه شخص مورد هجوم افكار جنسي واقع شد، بايد بلافاصله از مكان خلوت و دور از نظر ديگران خارج شود و خود را به كاري سرگرم كند. در اين زمينه گفت و گو با دوستان، مشاركت در عبادت هاي جمعي (مانند جلسات دعا، نماز جماعت و...) بسيار مفيد است.
17. هفته‏اي يكي دو روز، روزه مستحبي مفيد است و اگر شخص توان آن را ندارد، ميزان صَرف غذا را كاهش و فاصله هر وعده غذا را افزايش دهد و يا تعداد دفعات غذا را كاهش داده و به حداقل خوراك اكتفا كند.
18. از سخن گفتن ملايمت‏آميز، شوخي و خنده با نامحرمان خودداري كرده واز نرمي و لينت در كلام بايد اجتناب ورزيد.
19. هيچ‏گاه نبايد با نامحرم و جنس مخالف، در مكان خلوت و دور از نگاه ديگران باقي ماند (حتي براي آموزش و ...).
20. قرآن زياد بخواند و درباره معاني آيات آن فكر كند.
21. بايد هميشه براي ذهن فكر خود محتواي مطلوب و موضوع مناسب داشت.
22. منشأ اين مشكل، عدم پاسخ صحيح و مناسب به يكي از نيازهاي واقعي انسان است كه بايد به طور طبيعي و صحيح (ازدواج) ارضا و تأمين شود. اما اگر به شكل صحيح تأمين نشود، شخص دچار خطا و گناه خواهد شد كه عواقب سوء آن نيز دامنگير او مي‏شود. بنابراين در صورت امكان با كم كردن سطح توقعات و انتظارات، بايد براي ازدواج اقدام كرد؛ چرا كه بهترين راه حل ازدواج است.
23. از كردارهاي پيشين خود بايد توبه كرد. خداوند توبه كاران را مي‏بخشد. توبه و اطمينان از قبول توبه، بزرگ‏ترين عامل تقويت و دلگرمي براي آغاز حركتي نو است. گناه هر چه باشد، نبايد احساس بي‏ارزشي و نا اميدي به فرد دست دهد. بله! گناه ناراحتي و عذاب وجدان دارد؛ لكن به مفهوم پايان فرصت ها و انتهاي راه و نابودي نيست. كسي كه از صميم دل رجوع كند و تصميم قاطع بر جبران لغزش بگيرد، محبوب درگاه خداوند است:
«إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ»؛ بقره (2)، آيه 222..
چه عاملي از اين كارسازتر كه شخص گنه كار احساس كند در صورت توبه، خداوند او را دوست مي‏دارد و در نظر خداوند چنان است كه گويي گناهي مرتكب نشده است. امام باقرعليه السلام در اين باره مي‏فرمايد:
«التائب من الذنب كمن لاذنب له»؛اصول كافي، ج 2، ص 435.؛ «توبه كننده مانند كسي است كه اصلاً گناه نكرده است».
«توبه» يعني شروع زندگي پاك و سازنده و حركت در نور و روشنايي. اگر شخص از گناه خويش مي‏ترسد، بايد از بالاترين گناه (يأس و نوميدي) بترسد.

در پايان بار ديگر تأكيد مي كنيم كه اگر كسي بخواهد و اراده اي جدي بر ترك اين عمل داشته باشد مطمئناً موفق مي شود فقط شرط اساسي آن داشتن اراده اي محكم است كه در اين باره در نوشته بعدي به آن خواهيم پرداخت. علاوه بر اين مي توان با مطالعه تجربه هاي موفق افرادي كه مدت ها با اين معضل دست و پنجه نرم مي كردند و بخاطر عدم شناخت كافي يا جدي نگرفتن راه مقابله با آن و يا به هر دليل ديگري گرفتار اين رفتار ناپسند بوده اند، اين احساس را در خود تقويت كرد كه واقعاً خواستن توانستن است زيرا در مسير مبارزه با اين گناه، احساس ضعف و سستي كردن آفتي بزرگ است.

اكنون از تمام خوانندگان گرامي چه خوب است اين درخواست را داشته باشيم كه تجربه موفق خود را ذكر كرده تا ديگران نيز قوت قلب كافي براي مبارزه و مقابله با چنين انحراف رفتاري را پيدا كنند گر چه روشن است كه مي توان با يك برنامه ريزي مناسب و عمل به راهكار هاي ارائه شده به طور دقيق و كامل به چنين هدفي دست يافت و تجربه هاي موفقيت آميز برخي افراد گواه آشكاري بر اين مطلب است. بيان تجربه هاي موفق توسط خوانندگان براي ديگر عزيزان مي تواند بسيار مفيد باشد. بنابراين آماده شنيدن اظهار نظرها و بيان تجربه هاي موفق تمام عزيزان هستيم تا آن را در اختيار ديگران قرار دهيم.

مقاله ديگري نيز با عنوان درمان خود ارضايي با عزمي راسخ در نشريه موجود است که مي توانيد به آن مراجعه کنيد.

با همکاري دكتر حسن قدوسي زاده Ghodosi@porseman.org و حجت الاسلام  شاكرين.

 

با توجه به زياد بودن نظرات اين مقاله، تمام نظراتِ درج شده (تا نيمه اسفند 90) استخراج و به صورت جداگانه در اين صفحه گنجانده شده است.

توجه:

براي درج نظر و مشكلات خصوصي آن را با نام مستعار درج كنيد و از نوشتن ايميل يا شماره همراه خودداري نماييد
همچنين سوالهاي خود را در صفحه ويژه درج سؤال مطرح كنيد.نظر شما راجع به اين مقاله

 
  نظرات ساير كاربران

       امیر : با سلام من از 12 سالگی داشتم این کارا رو انجام میدم هر روز با خودم میگم که تر کش میکنم ولی برا فردا که پا مبشم میبینم شیطان قولم میزنه و بهم میگه تو به گفته ی دیگران توجه نکن فقط این ی بار با ی بار چیزی نمیشه که بعد انجامش از کار م پشیمون میشم اما امروز که این توصیه های دکتر و نظر های شما رو دیدم به خودم امید وار شدم من هم برا شما دعا میکنم هم برا خودم الان من16 سالمه و به خودم اطمینان دارم که حتما موفق میشم.

       shiva : سلام. من دختری 25 ساله هستم که فکر کنم از 9 سالگی خود ارضایی می کردم اما هیچ وقت نمی دانستم که چی هست و اصلا نمی دانستم که گناهه اما پارسال به طور اتفاقی در سایتی دیدم که این کار من خود ارضاییه اما باز بهش توجه نکردم اما دقیقا پارسال ماه رمضان و روز 27 ام در مورد آن دقیق مطالعه کردم و فهمیدم که چه گناه بزرگی را می کردم از خودم بدم آمد توبه کردم یک شب کامل بیدار ماندم قرآن خواندم و فقط از خدا طلب آمرزش کردم و هیچ شبی را به اندازه آن شب خدا را به خودم نزدیک ندیده بودم. و دیگر تا الآن دست به این گناه نزدم و به نظر خودم 27 ام ما رمضان یک ساله می شوم چرا که احساس می کنم که یک سال است که متولد شده ام و به خاطر همین ماه رمضان را دوست دارم. چرا که این ماه ماه تولد واقعی من است. دیگر از دیدن هر گونه فیلم بد ،عکس بد و یا متن های بد دوری می کنم. از خدا به خاطر این لطف بزرگش ممنونم.
و از همه شما دوستای خوبم می خوام که با در نظر گرفتن این که این کار گناه است آن را ترک کنید و توبه کنید . چرا که زندگی تنها محدود به لذات جنسی نمی شود و این فکری است که شیطان در ما ایجاد کرده و با این فکر بال پروازمان را ازمان می گیرد. زندگی شکفتن گل هاست و دیدن طبیعت خداست. زندگی تلاش کردن واسه رسیدن به اهداف والاست. زندگی راز و نیاز با خداست زندگی لمس کردن دست پدر و مادر است. زندگی کمک کردن به بچه ای است که بی سر پناهست . تولدتان را از همین امروز رقم بزنید و مطمین باشید شیرین ترین لحظات منتظر شماست.


       علی : بنظرم ما تا 30 سالگی نمیتنیم ازدواج کنیم اگر بکنیم بدبختیم . از نظر من ازدواج موقت کنید و اعتماد به نفس داشته باشید شخصیت بگیرید و از عکسو تو ذهن حال نکنید که تجاوز کردید .

       مهربان : من سال ها بود که گرفتار این عمل قبیح شده بودم والان به خوبی تونستم اینو ترکش کنم یکی اینکه رفتم سره یه کاری و خیلی سرم گرم کار بود دوم ورزش رو شروع کردم با روزی ربع ساعت که روز به روز اینو افزایش دادم که الان شده یه ساعت سوم دیگه فیلم ها وعکسای سکسی رو نگاه نمیکردم حتی دیگه فیلتر شکن هم روی لپ تابم نمیزارم که احتمال یه در صد انحراف جلوگیری کرده باشم و چیزی که خیلی کمکم کرد خوندن نماز اونم اول وقت بود که خیلی از اوس کریم ممنونم که کمکم کرد تا بهش نزدیک بشم و آخرین موردی که به من خیلی کمک کرد اطلاع کسب کردن در مورد ضررات روحی وروانی وهمچنین معنوی این کار بود که منو خیلی از این کار دور وهمچنین متنفر کرد پیشنهاد میکنم به دوستان که برای مقابله با این کار از چند ابزار مثل من استفاده کنند.با یه ابزار نمیشه رفت به جنگ این کار امیدوارم همگی موفق باشید در پناه حق یاعلی

       مهدی : من از بچگی این عمل زشتو انجام میدادم, حدودا هفته ای دو یا سه بار انجام میدادم تا رسید به موقعی که با دختری آشنا شدم و تصمیم به ازدواج گرفتم حدود 5 ماه بود که پاک پاک بودم ولی متاسفانه من نتونستم کارمو براه بندازم و روز بروز این امر ازدواج من قبا می افتاد و متاسفانه تو این دو ماه اخیر دو سه بار این عملو انجام دادم میترسم دو باره گرفتار این عمل زشت بشم.دوستان خواهش میکنم دعا کنید برای من خواهش میکنم

       nasrin : من رها20ساله از سن 10 سالگی اینکارو شروع کردم چندبارم ترکش کردم ولی باز دورش رفتم بچه ها توروخداترک کنیدچون دیگه ا سکس ارضانمیشیدواین خیلیبده حافظه ی من الان داغونه وتبدیل به یه دخترعصبی وحواس پرت شدم

       حسین : بقیه صحبتم.سال سوم دبیرستان این کارو یک هفته ای یه بار می کردم تا عید بعد از عید من 3 ماهی پاک بودم یا بیشتر.دوباره شروع شد .همون یک هفته یک بارتا اذر 92 .از اذر تا حالا پاک پاکم که 13 تیر93 باشد.عوارض خود ارضایی االان به سراغم امده .ایا تا اخر تابستون خوب میشم لطفا سریعا جواب بدید.ایا نیاز به دکتر هست .ممنون .ترو خدا جواب بدید
       پرسمان : با احترام لطفا سوالات خود را در صفحه http://www.porseman.org/q درج نمایید تا بتوانیم به صورت دقیق پاسخ دهیم. در عین حال متنی که در لینک زیر است قابل استفاده می باشد. http://www.moshavereh.porsemani.ir/content/%D8%A8%D8%B1-%D8%B7%D8%B1%D9%81-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A2%D8%AB%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%B1%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C

       حسین : سلام من 19 ساله دانشجو هستم.من از اول راهنمایم وقتی از برادر دوقولوم جدا شدم نا غافلانه این کارو شروع کردم ا.تعداد دفعات خیلی کم یود تا سوم راهنمایی که یه چیزای قهمیدم.تا اونجایی یادم میاد اب منیم هنوز نیومده بود ومن به خودم گفتم تا وقتی که ابم نیامده اینکارو می کنم .تعداد دفعات فکر کنم یک هته ای یک بار یا دو هفته ای یه بار.گذشت تا ابم منیم بی رنگو به اندازه ی قطره هایی امد( حدودا اخری تابستان سال سوم راهنمایی بود) . سال اول دبیرستان هفته ای یه بار یا کمتر انجامش دادم.سال دوم خیلی کم شد ودر ااواسط به بعد بکل انجام ندادم.سال سوم

       دختر : الان حدود یه هفته بود که انجام نداده بودم .اما دیشب خیلی روم فشار بود نتونستم تحمل کنم ...خیلی گاهی اوقات تحملش برام سخته..برام خیلیدعا کنید من تازه الان فهمیدم که چقد اینکار اسیب میرسونه ...تمام تلاشمو میکنم که دیگه اینکارو انجام ندم توبه حقیق کردم برام دعا کنید...

       پریسا : با سلام.مدت هاست که سوالی ذهنم را مشغول کرده و آن این است که آیا خودارضایی بدون آنکه منی از بدن خارج شود هم گناه دارد؟لطفا راهنماییم کنید.با تشکر
       پرسمان : با سلام و احترام, سوال شما وارد چرخه پاسخگویی شد. پس از آماده شدن پاسخ، در http://www.porseman.org/q با شناسه 607745 و گذرواژه eoigi مطالعه کنید. لطفا سوالات خود را فقط در صفحه بانک پرسش و پاسخ ثبت نمایید.

       تنها : منم دوست دارم ترک کنم ولی چون کسی رو ندارم تنها زندگی میکنم و ترکش نهایتا برام ۲ هفته هست من وضعیتم حاد صداهایی که تو گوشم میپیچه شبا خیلی میترسم اصلن نمیتونم بخوابم الآنم به جایی رسیدم که نزدیک ۲ هفته هست سر کار نمیتونم برم از خستگی و ضعف از خودم متنفرم حس خودکشی دارم

       پدرام : آزمایشی یا چاره ی دیگری نیست?به همون خدا قسم هرکاری می‌کنم نمیتونم

       sepideh : سلام ممنون از کسانی که این سایت روگذاشتن مرسی من خودم از اون دسته افرادی بودم که زیاد خودارضایی میکردم حدالاقل تو روز دو یا سه چهار بار انجاممیدادم واقعا عوارضش کم کم رو شدن الان حدود دوماه هست ک انجام نمیدم اخه شنیدم گناهش از زنا بدتر میگن خداوند فرمورده که کسایی کهخودارضایی رو انجام میدن یعنی با خودشون ازدواج کردن و از رحمتش خارج میشن من وقتی این روشنیدم همون روز توبه کردم و تصمیم گرفتم ک دیگه انجام ندم درکل دورش یه خط قرمز کشیدم

       ali : با تشکر از راهنمایی خوبتان و همینطور هم میهنان. امیدوارم از حرفام ناراحت نشید اما بنده میخوام تجربه ام را بگم تا دیگران عبرت بگیرند، ببخشید برای اینکه خلاصه بگم مجبورم تند شروع کنم: این مطالبی که شما در سایت قرار دادید را به یقین پذیرفتم ولی این نوشته ها تا یک حدی جلوی خودارضایی را میگیرند، به عبارت دیگر سرخودرا با این راه های درمانی و غیر درمانی اجتماعی و فکری و... کلاه نگذاریم.در یک جمله تنها راه را بگویید: این نعمت خدا یک غریزه است طبق تعریف غریزه تنها راه جلوگیری از خودارضایی چشم پوشی از نامحرم است چه آدم فوق مذهبی باشه و یا چه هیچ مذهبی(لامذهب) نداشته باشه یکسان است ،در غیر این صورت به علت غریزی بودن هیچ کدام از این راهکارها پاسخگو نخواهد بود. مثل این میماند که کسی شراب بخورد و تلاش کند با نکات و رعایت بعضی چیزها مانع مستی خود شود. سخنی از خودم«تنها راه خودارضا نشدن ، چشم پوشی است»والسلام. برای اطمینان از حرفهام میتوانید امتحان کنید،یک تصویر و فیلم بسیار شهوت انگیز ببینید و تمام راه های این صفحه(نزدیک 30 تا راه حل) را هم امتحان کنید اگه موفق شدید که به دلایل شرعی موفق نمیشوید چون خودتماشا کردن مانع میشود،مانع خود ارضاییتان شوید ، بنده اعتراف به اشتباهم میکنم. لطفا با این استلالها قضیه را پیچیده نکنید و سر خود را هم کلاه نزاریم.یاحق.

       ali : salam man az bachegi ein karo mikardam. zaban englisim kheili khoobeo ein baes shode too peida cardan film haye jensi ba ghodrat tahric besyar bala too internet pishraft konam. ein tasavir inghadr vahshatnakan ke shayad age jeloye adam bozorg bezarie hamoonja ein amale haramo anjam bede. man harvaght tasmim be tark gereftamo ta andazeie mofagh boodam ein tasavir toye zehnam miamadano mano dobare mashghool mikardan. lotfan rahe hali bedid
       پرسمان : سوال شما وارد چرخه پاسخگویی شد. بعد از اماده شدن پاسخ, آن را در آدرس http://www.porseman.org/q با شناسه 607732 و گذرواژه wqqvz مطالعه کنید. لطفا سوالات خود را در آدرس اعلام شده درج نمایید.

       علیرضا : منم علیرضام همونجور ک واستون دعا میکنم واس من هم دعا کنید

       elima : سلام دوستان من واقعا خجالت میکشم از خدا از خودم از جوونیم از اهدافم از همه چی خجالت میکشم.الان ۳۲ سالمه و شرایط ازدواج رو تاکنون نداشته ام تقریبا پنج ساله که ماهی دو تا پنج بار خود ارضایی میکنم بعد از هر بار انجامش به حدی پشیمون میشم که از خودم بینهایت بیزار میشم و دلم میخواد چند روز پشت سر هم بخوابم و وقتی بیدار بشم پاک پاک باشم اما این غیر ممکنه اگه خود گناهکارم نخوام.همین امشب هم اینکارو کردم و باز هم پشیمونی و ... الان که دارم همه چیز خودمو مرور میکنم میبینم خیلی چیزا رو بخاطر خود ارضایی از دست دادم;زمانی نوازنده گیتار بودم زمانی روزانه بیش از سه ساعت مطالعه غیر درسی داشتم روزی یک ساعت ورزش میکردم هفته ای نبود که به فامیل و دوست و آشنا سر نزنم همیشه در حال یادگیری بودم و پسری شاد و امیدوار بودم بجای استفاده درست از اینترنت همش در حال دانلود عکس و فیلمای سکسی و ... هستم...زمانی پر پشت ترین موها رو داشتم چهره شآداب و بدنی خستگی ناپذیر در کوهنوردی و پیاده روی و فوتبال داشتم اما الان بعضی وقتا آنقدر سرگرم سایتای سکسی و به دنبالش خود ارضایی هستم که حال رفتن به دسشویی و حمام رو هم ندارم ...بخاطر این کارها از خیلی چیزها زده شدم یادم نمیاد آخرین بار کی فوتبال بازی کردم یادم نمیاد آخرین بار کی به خونه عمه و خاله و عمو و داییم رفتم... مدتهاست سر خاک مادر عزیزم هم نرفته ام از اونم خجالت میکشم بارها تصمیم به ترک گرفتم اما بعد از یکی دو ماه دوباره شروع کردم هر روز لاغر تر و زشت تر میشم...چند ماهیه که عاشق دختری شدم و میخوام ازدواج کنم میخوام بخاطر اون و به حرمت عشقم این کار خانمانسوزو ترک کنم میخوام ویولنی که دو ساله خریدمش رو بردارم و برم آموزش ببینم میخوام زبان انگلیسی که توی دوران پیش دانشگاهی بیش از دو هزار کلمه شو بلد بودم دوباره شروع کنم میخوام مطالعه تاریخ رو که عاشقشم دوباره از سر بگیرم میخوام برم تو سایتای بدرد بخور و ارزشمند میخوام شخصیت از دست رفتمو دوباره بدست بیارم میخوام توبه کنم و از خدا بخوام منو در آغوش خودش بگیره و کمکم کنه میخوام ازش بخوام مهرمو به دل این دختر پاک و معصوم بنشونه و اونو بهم هدیه کنه میخوام در رشته مورد علاقه م معماری خلاقیتای گذشته مو ارایه ب.بعضی وقتا به آدمای معتاد وآدمای چاق گیر میدادم که چرا سعی و اراده نمیکنین بذارین کنار یا ورزش کنین و لاغر شین اما الان خودم یه معتادم که باید به خودم بگم چرا سعی و اراده نمیکنم ترک کنم؟!میخوام فردا جلوی آینه بایستم و با خودم حرف بزنم به خودم کمک کنم و انگیزه بدم میخوام دست از حقارت بردارم.بیاین دست به دست هم بدیم و از این عمل تنفر آمیز دست برداریم.خدایا!منو ببخش و بیامرز و کمکم کن تا این عادت ناپسند رو ترک کنم.خدایا به همه آدمای معتاد مث من کمک کن تا ترک کنن.آمین

       505 : اگه ترک کنم اثراتش از بین میره
       پرسمان : با احترام لطفا سوالات خود را در صفحه http://www.porseman.org/q درج نمایید تا بتوانیم به صورت دقیق پاسخ دهیم. در عین حال متنی که در لینک زیر است قابل استفاده می باشد. http://www.moshavereh.porsemani.ir/content/%D8%A8%D8%B1-%D8%B7%D8%B1%D9%81-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A2%D8%AB%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%B1%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C

       احمق : من بیشعوری ۱۵ ساله ام یک سال هم این کار را می کردم اون اوایل هرهفته یه بار شاید هم کمتر اما جدیدأ هرروز یه بار ایا حافظه ام بر میگرده وچگونه این گناه را ترک کنم
       پرسمان : با احترام لطفا سوالات خود را در صفحه http://www.porseman.org/q درج نمایید تا بتوانیم به صورت دقیق پاسخ دهیم. در عین حال متنی که در لینک زیر است قابل استفاده می باشد. http://www.moshavereh.porsemani.ir/content/%D8%A8%D8%B1-%D8%B7%D8%B1%D9%81-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A2%D8%AB%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%B1%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C

       mohad : سلام. من از وقتی یادم میاد از کودکی این کارو میکردم نمی دونستمم برای چیه تا این که در سن 16 سالگی نامزد کردم ولی جدا شدیم وچیز خوبی که این نامزذی داشت این بود که من فهمیدم این کارم اصلا چیه بغد رفتم تحقیق کردم ولی این قدر حالم بد بود که اصلا به فکر ترک نبودم تا 1 سال بعد از به هم خوردن نامزدی تصمیم گرفتم ترک کنم ولی موفق نشدم و ادامه دادم ولی الان 4 سال ااز به هم خوردن نامزدی میگذره ولی هنوز ترک نکدم هیچ بدترم شدم تازه قید نماز خوندنم ذدم جدیدا اصلا از خودم بدم میاد خجالت میکشم وایسم نماز بخونم ولی میخوام از امشب دیگه این کارو انجام ندم و ترک کنم شما هم برام دعا کنید از خدا هم میخوام ببخشدم

 نظر سنجي: عالي خوب متوسط  ضعيف  

     نظر متني:
    
نام/نشاني ايميل :
     متن :
              
                                                                         
               

     ارسال براي دوستان :
     نشاني ايميل:  
   
      

 مناسبت هاروز آمار و برنامه ريزى
حضرت امام صادق (ع) : برنامه ريزى نيمى از زندگى است.


هفته تربيت بدنى و ورزش
حضرت پيامبر اکرم (ص) : بهترين سرگرمى مؤمن شنا است.


هفته تربيت بدنى و ورزش
حضرت پيامبر اکرم (ص) : بهترين سرگرمى مؤمن شنا است.


ويژه


بازديدها

کاربران برخط:  301

صفحه اول:  0

مقالات:  0


انتشار اينترنتي مطالب يا چاپ در نشريات دانشجويي با ذکر منبع موجب امتنان است

نقل مطالب در ديگر نشريات با اطلاع ين مجموعه و ذکر منبع بلامانع است

بري چاپ در کتب، کسب اجازه کتبي الزامي است

اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها